$
משפט

פעיל שוק ההון מנחם ויינברג נעצר בחשד לשימוש במידע פנים

רשות ני"ע חקרה היום באזהרה את ויינברג בחשד שהרוויח מאות אלפי שקלים משימוש במידע פנים של חברות בורסאיות במהלך השנים 2016-2018; הוא שוחרר למעצר בית בן שבוע

תומר גנון 20:5418.02.19

רשות ני"ע עצרה וחקרה היום (ב') באזהרה את פעיל שוק ההון מנחם ויינברג (68) בחשד שהרוויח מאות אלפי שקלים משימוש במידע פנים של חברות בורסאיות במהלך השנים 2016-2018. בית משפט השלום בת"א שחרר אותו הערב בתנאים מגבילים, בהם מעצר בית למשך שבעה ימים והפקדת מזומן בסך של 650 אלף שקל. 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

על פי הבקשה לשחרור בתנאים מגבילים, ויניברג קיים בתקופה הרלוונטית קשרים ישירים עם אנשי פנים במספר חברות שונות, המחזיקים בעמדות מפתח או מכהנים כנושאי משרה. לפי החשד, הוא השתמש באופן שיטתי במידע שקיבל מהם, טרם פרסומו לציבור, כדי לבצע עסקאות בני"ע של החברות בהיקף של מיליוני שקלים. בנוסף הוא מסר את מידע הפנים לשימושם של אחרים.

 

כאמור בעקבות הפעילות האסורה הוא גרף לפי החשד רווחים, חלקם תיאורטיים, בסך מאות אלפי שקלים. השופטת שלומית בן יצחק נתנה תוקף להסכמה על התנאים המגבילים בין נציגת מחלקת החקירות של הרשות, עו"ד רונית מנדלבאום, לסנגוריות של ויינברג, עו"ד איריס ניב-סבאג וליהי פרג'ון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x