$
משפט

ביה"ד אישר גירושים לגבר שרק אשתו רצתה "שלום בית" וחייבו בחלק מהכתובה

מדובר בזוג שהיה נשוי במשך 4 שנים ללא ילדים ואין להם רכוש משותף. הדיינים קיבלו את בקשת הבעל וחייב אותו לשלם לה 75 אלף שקל: "אין טעם להחזיק אותו בכוח"

ענת רואה 08:2819.02.19

גבר שרצה להתגרש מאשתו ובית הדין קבע ש"אין טעם להחזיק אותו בכוח" חויב לשלם לאשה חלק מכתובתה: 50 תשלומים בהיקף 1,500 שקל כל אחד (בסך הכל 75 אלף שקל). כך קבע לאחרונה בית הדין הרבני האזורי בתל אביב.

 

 

 

מדובר בזוג שהיה נשוי במשך 4 שנים ללא ילדים ואין להם רכוש משותף. חברי בית הדין ביקשו מהצדדים להסמיך אותם לפסוק בעניין הכרוך בגירושים כולל הכתובה שתקרתה עמדה על 125 אלף שקל. הם ציינו בפסק הדין כי בהליך קודם שהתקיים בפניהם תבעה האישה שלום בית ובית הדין התרשם שהאשה רצתה בכנות מוחלטת לשקם את חיי הנישואים ולכן אין מקום לומר שתביעתה לשלום בית נבעה מרצון להפוך את הטענה למנוף כלכלי.

  

 צילום: שאטרסטוק

 

אלא שלדבריהם הבעל נחוש בהחלטתו להתגרש ואין סיכוי להליך שלום. בית הדין כתב כי היא הסביר לאישה שהבעל נחרץ ברצונו לגירושין ואין טעם להחזיק אותו ובכך לעגן גם את עצמה. "לשמחתנו האישה קיבלה את עמדת ביה"ד" והסכימה לקבל גט, קבעו. לפיכך קבעו כי הבעל ישלם לה 75 אלף שקל, אך לאור מצבו הכלכלי של הבעל החיוב ייפרס למספר תשלומים רחב.

 

בטרם ניתן פסק הדין טען הגבר שיוצג בידי עו"ד אופק תבור כי הוא "איש דלפון, לעומת האישה שבבעלותה דירה, יש לה שני תארים אקדמיים ויכולת השתכרות גבוהה" וכי האישה היא שגרמה לגירושים ויזמה אותם ואיימה עליו כי תגרום לפיטוריו.

 

האישה שיוצגה בידי עו"ד שרון פרילינג טענה כי היא נישאה בהיותה בת 36 ורצתה להקים משפחה אך הבעל ביקש זמן כדי להבשיל עם כך נפשית ובנוסף הוא התעקש שהצדדים יעברו להתגורר בדירת אמו, לכאורה כדי לחסוך כספים אולם לדעתה בשל קושי רגשי של הבעל להתנתק מאמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x