$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

שקד נגד ניסנקורן: יהיה קשה לקדם שקיפות בהסתדרות כשהוא בקואליציה

שרת המשפטים אמרה הערב כי היא פועלת לקדם תקנות להגברת שקיפות בהסתדרות ובאגודות העות'מניות, אך הצטרפות יו"ר ההסתדרות לזירה הפוליטית במסגרת מפלגתו של בני גנץ עלולה להקשות על המהלך

עמרי מילמן 19:5717.02.19

"אני מקדמת תקנות של שקיפות בהסתדרות ובאגודות עות'מאניות, וזה יהיה קשה עם ניסנקורן בקואליציה". כך אמרה היום שרת המשפטים איילת שקד בכנס הכלכלי של לשכת רואי החשבון בים המלח.

 

 

 

לדבריה, "יש מצביעים שנדדו בטעות לגנץ שהוא שמאל מדיני ועם הצטרפות ניסנקורן ברור שזה גם שמאל כלכלי. אנחנו רוצים להצטרף לקואליציה כשותפים בכירים. אני לא פוסלת אף מפלגה ציונית, גם לא פוסלת שמאל ציוני, אבל אני רוצה ממשלת ימין הומוגנית. אנחנו היחידים שחרטנו על דגלנו ימין כלכלי, הסרת רגולציה, הסרת חסמים ועידוד המגזר העסקי".

 

שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן צילומים: יאיר שגיא, אוראל כהן

 

 

לשאלה לגבי האמירה שלה כי תחיה "בשלום עם 400-500 אלף פלסטינים שיהיו אזרחי ישראל שיצביעו לכנסת", השיבה שקד כי "בהחלת החוק הישראלי על שטחי סי ועל מאה אלף פלסטינים אנו נציע להם תושבות או אזרחות. אין לכך השפעה על 350 אלף תושבי מזרח ירושלים שכבר ניתנה להם האפשרות לבחור בין מעמד של תושבות לאזרחות. רוב תושבי מזרח ירושלים בחרו בתושבות. מי מהם שרוצה לבחור באזרחות עדיין יכול, ויש לכך תהליך מוסדר".

 

רו"ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רו"ח, אמרה בכנס: "עלינו לשים את סדר היום הכלכלי במרכז השיח הציבורי בעיקר בימים אלה של תקופת בחירות. הנושאים הכלכליים משפיעים עלינו כמדינה, כעסקים וכמשקי בית ואסור שיידחקו לשוליים. הם המשפיעים על האיתנות והיציבות הפיננסית שלנו ואנו כרואי חשבון, המלווים ומייצגים עסקים, פועלים במלוא המרץ לשפר, לייעל ולהסיר חסמים ולהקל על הנטל הרגולטורי והבירוקרטי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x