$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

בני גנץ קיבל 5 מיליון שקל ערבויות מאנשי עסקים, ביניהם אלפרד אקירוב

ראש מפלגת חוסן לישראל קיבל בין השאר מאיש העסקים אקירוב ערבות של 2 מיליון שקל. המפלגה כבר הוציאה כמה מיליוני שקלים על פעילותה. המפלגה פרסמה הבוקר באתר מבקר המדינה את המידע הזה

צבי זרחיה 12:5617.02.19

ראש מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, קיבל ערבויות של 4 מיליון שקל מאנשי עסקים. המפלגה כבר הוציאה כמה מיליוני שקלים על פעילותה. 

 

גנץ קיבל מאיש העסקים אלפרד אקירוב, בעל השליטה בחברת אלרוב, ערבות של 2 מיליון שקל, גדעון יניב - מיליון שקל, סמדר אונגר (אחותו של רמי אונגר, יבואן קיה) - מיליון שקל ושרון כהן  - מיליון שקל.

 

 

אלפרד אקירוב אלפרד אקירוב צילום: נמרוד גליקמן

 

 המפלגה תגיש את רשימתה לוועדת הבחירות ביום חמישי הקרוב ותהיה זכאית לקבל מקדמת מימון בחירות של 7 מיליון שקל בתמורה לערבות בנקאית.

 

 

בני גנץ בני גנץ צילום: אי אף פי

 

איש העסקים אלפרד אקירוב העניק ערבות של מיליון שקל, גדעון יניב מיליון שקל, סמדר אונגר מיליון שקלים ורמי כהן מיליון שקל.

 

מפלגת חוסן לישראל מחוייבת לפרסם את קבלת הערבויות והתרומות באתר מבקר המדינה. הבוקר לראשונה היא פרסמה את שמות ארבעת הערבים.

 

משה בוגי יעלון יו"ר מפלגת תלם שמתמודדת עם חוסן לישראל ברשימה לכנסת גייס עד כה 2.6 מיליון שקל.

 

אקירוב היה מקורב לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והוא רכש ציורים של אשתו, עליזה אולמרט. הוא העסיק את שולה זקן, לשעבר ראש לשכתו של אולמרט. במאי 2014 אמר אקירוב ל"כלכליסט" כי "אלרוב היא חברה שמעסיקה 2,500 עובדים ותמיד יש כאלה שבאים והולכים. שולה זקן לא היתה יעילה, אז שלחנו אותה. גם הבן של שולה היה מועסק לפני 15 שנה בביטחון בחברה, עבד פה שנתיים ועזב. אין פה דבר יוצא דופן", הוסיף אקירוב.

 

מטעמו של אלפרד אקירוב נמסר בתגובה: "אנו לא מתייחסים לדברים אישיים. הדברים שמופיעים באתר מבקר המדינה נכונים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x