$
משפט

בלעדי

בגלל סכסוך שותפים: הפועלים מבקש כינוס לבעלת פרויקט בקריית־מלאכי

לטענת הפועלים, חובותיה והתחייבויותיה של השותפות, שנקראת נחלת אש"ר, לבנק, מסתכמים בכ־312 מיליון שקל – מחציתם חוב כספי, ומחציתם בגין ערבויות חוק מכר שהוציא לקונים

השותפים שמקימים את פרויקט הנדל"ן "כרמי הנדיב" בקריית־מלאכי מסוכסכים ביניהם, ובנק הפועלים המלווה חושש לכספו. הבנק מבקש מינוי של כונס לנכסי השותפות אשר משועבדים אליו.

 

לטענתו, חובותיה והתחייבויותיה של השותפות, שנקראת נחלת אש"ר, לבנק, מסתכמים בכ־312 מיליון שקל – מחציתם חוב כספי, ומחציתם בגין ערבויות חוק מכר שהוציא לקונים.

 

"כרמי הנדיב". הבנק טוען שהשותפות נחלת אש"ר חייבת לו כ-312 מיליון שקל "כרמי הנדיב". הבנק טוען שהשותפות נחלת אש"ר חייבת לו כ-312 מיליון שקל צילום: אבי רוקח

 

הבנק טוען בבקשה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל־אביב, כי יש משכנתה לטובתו על כל שטח המקרקעין, וכן שעבוד של פרויקטים שבליווי ובבנייה.

 

לדבריו, השותפות היא בעלת שטח של כ־525 דונם בחלקה הדרומי של קריית־מלאכי, שבו ניתן להקים כ־3,000 דירות, כ־99 צמודי קרקע, וכן משרדים ושטחי מסחר. למיטב ידיעתו של הבנק, נטען, השותפות כוללת את החברות ד. רוטשטיין (40%), אורות טוביה (35%), ברך משה (11%) ואיתמר עטרת (כ־14% מהשותפות)– ושותפים שונים בתוכה מנהלים ביניהם הליכים משפטיים הדדיים.

 

לטענתו של בנק הפועלים, באמצעות עורכי הדין אורי גאון ואסף קליין ממשרד ב. לוינבוק, בנוסף לאשראי ולשירותים הבנקאיים שהעמיד לשותפות, הוא מלווה את הפרויקט בשלבים שונים. ב־7 בפברואר, נטען, הבנק זימן את כלל השותפים לפגישה דחופה במשרדיו, והודיע להם כי לאור ההליכים ביניהם, ובקשה שמונחת בפני בית המשפט המחוזי בירושלים למינוי משקיף לשותפות, הוא חייב להגן על זכויותיו, ולהעמיד לפירעון מיידי את כל התחייבויותיה. הבנק טוען כי "אין הוא יכול לשבת מנגד, ולנהוג מנהג של 'שב ואל תעשה', כאשר יש בקשה למינוי משקיף לשותפות".

 

יצוין כי מבחינת הרוכשים הכסף מובטח, שכן בליווי פרויקט לפי החוק יש ערבויות חוק מכר.

 

באי כוחם של ד. רוטשטיין, אורות טוביה והשותפות נחלת אש"ר, עו"ד אופיר צברי, ממשרד צברי פרקש ושות', ועו"ד אוהד סובול, מסרו בתגובה: "מדובר בצעד של הבנק הנובע מהליך משפטי אחר, אשר ננקט למינוי משקיף בפרויקט. התביעה הוגשה, לדברי הבנק, בשל רצונו שלא 'לנהוג מנהג של שב ואל תעשה'. אותו הליך למינוי משקיף הוגש על ידי שותף זוטר בשותפות, אשר מנסה לסחוט זכויות לא לו. אין ספק שכספי הבנק מובטחים, וכי גם ההתדיינות הפנימית בין השותפים תסתיים בקרוב, והפרויקט ימשיך להתפתח. ראוי לציין כי בנק הפועלים, אשר מלווה את הפרויקט מיום תחילתו, מכיר באיתנות הפיננסית של הפרויקט ושל השותפים בו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x