$
משפט

השופטת בתביעת הענק נגד משה חוגג: "לצדדים יש 30 יום להגיע לפשרה"

זוון הו דורש מחוגג ומחברת סטוקס שבבעלותו, פיצויים בסך 17 מיליון שקל - בטענה שנפל קורבן לעוקץ. בכתב התגובה שהגיש חוגג הוא מכנה את התביעה "ניסיון סחיטה באיומים"

הגר רבט 17:0013.02.19

בדיון המקדמי שנערך היום (ד') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, קבעה השופטת מיכל עמית-אניסמן כי למשה חוגג יש 30 יום להגיע לפשרה עם המשקיע הסיני שתובע אותו ב-17 מיליון שקל.

 

 

 

לפני כשלושה שבועות הגיש אזרח סיני בשם זוון הו (Zhewen Hu) תביעה נגד חוגג על מרמה וגניבה מתוכננות כחלק מגיוס ICO בסך 34 מיליון דולר, שביצעה חברת סטוקס שבבעלותו.

 

הו טען כי חוגג "רוקן את החברה מכל כספי ההנפקה (סך השווה לכ-35 מיליון דולר) ומשך אותם לעצמו או לעסקים אחרים הקשורים בו, תוך שהוא מפר שורה ארוכה של התחייבויות הכלולות במסגרת ה- White Paper וממילא מבלי שהוא פועל לקידום את פעילות החברה ויעדיה כפי שהוצג למשקיעים".

  

משה חוגג משה חוגג צילום: אוראל כהן

 

 

עוד נטען בתביעה, סטוקס השקיעה 24 מיליון דולר בהנפקה של חברת טלגרם. "מטרתו של חוגג הייתה פשוט להציג מצג שווא, ''רציני' כביכול, שיקרוץ למשקיעים גדולים ורציניים על מנת לשכנע אותם להשקיע סכומי כסף גדולים, כאשר, לאחר הגיוס, יחולק 'השלל' בינו ובין שותפיו" טען המבקש. "ברור שחוגג תכנן מלכתחילה לגנוב את כספי ההשקעה ולהעבירם לצרכיו. כלומר, כוונתו הייתה לעקוץ את המשקיעים. פשוטו כמשמעו".

 

"ניסיון סחיטה באיומים"

 

בכתב התגובה שהגיש חוגג הוא מכנה את התביעה "ניסיון סחיטה באיומים" ו"ניסיון הפחדה". בנוסף נטען כי מכיוון שסטוקס היא חברה הרשומה בגיברלטר ישראל אינה הפורום המתאים לברר בו את הטענות. אולם הטענה העיקרית שמופיעה בכתב התגובה נוגעת לשאלה המהותית של התנהלות הליך ה-ICO: הנימוק הוא שה-White Paper, כינוי למסמך שמלווה כל הנפקת טוקנים ומפרט את מטרות החברה, לוחות הזמנים שהיא מעמידה ואופן חלוקת המטבע, הינו "מסמך תיאורטי בלבד".

 

המשיב מפנה את התובע למסמך בשם "הסכם הרכישה" שכולל בעיקר פירוט על אופי השימוש המותר במטבע ואינו מפרט מהן ההתחייבויות מצד החברה.

 

"לאחר שמיעת הצדדים ארוכות בשתי הבקשות התלויות ועומדות בפני ביהמ"ש, הוצע לצדדים כי לעת הזו לא תהא הכרעה בכל אחת מהבקשות, וכי הצדדים יבואו במישרים או באמצעות צד שלישי בדברים על מנת לנסות ולהגיע להסכמה" נכתב בהחלטת בית המשפט מהיום. בנוסף, יכולים הצדדים לעתור לבית המשפט לקיום חקירות בתצהירים שהוגשו ולבקש הארכה בניסיון להגיע לפשרה לאחר 30 יום.

 

חברת סטוקס (Stox) הוקמה ב-2013 כחברה-בת של Invest.com/ סטוקס ביקשה לפתח פלטפורמת prediction markets (שווקי חיזוי) המבוססת על הערכות המון על גבי הבלוקצ'יין, כאשר על מנת להשתתף ב"סקר" בנושא מסויים (למשל, מי ינצח בבחירות בישראל), המשתמש צריך לבצע הימור באמצעות מטבע יעודי של סטוקס.

 

את התובע מייצגים עוה"ד עוה"ד שמוליק קסוטו, שרון סחאי ויוסי האזרחי ואת חוגג מייצגים עוה"ד יהודה רוזנטל, עוז ששי, אפרת רייטן, שירן אלווס וחן פלג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x