$
משפט

מנדלבליט דחה את בקשת נתניהו לזמן עדים נוספים לחקירותיו

היועמ"ש הודיע לעורכי דינו של רה"מ כי הוא דוחה את בקשתם לזמן עדים מטעמם. במכתב ממשרד המשפטים נכתב כי כמה מהעדים שביקשו - דווקא העידו. "היועמ"ש לא הסתפק בלימוד המסמכים, אלא העמיק וחקר בעצמו"

תומר גנון וליטל דוברוביצקי 12:4913.02.19

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מדלבליט דחה היום (ד') את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן עדים נוספים לחקירותיו.

 

 

היועמ"ש השיב היום לפניית באי כוחו של ראש הממשלה, עוה"ד נבות תל צור, טל שפירא ועמית חדד, אשר כללה, בין השאר, בקשות לבצע פעולות חקירה נוספות בתיקים הנוגעים לנתניהו.

 

עוזרו הבכיר של מנדלבליט, באמצעות ד"ר גיל לימון השיב לפרקליטים: "בשלב בו אנו נמצאים לא נדרשות פעולות חקירה נוספות". כן הובהר לסנגורים כי המידע המצוי בידיהם הינו חלקי ביותר, ואף צויין כי "כמה מן הגורמים המוזכרים במכתבם, שלגביהם ביקשו כי תיגבה עדותם, כבר מסרו עדות במהלך החקירה".

 

ממשרד המשפטים נמסר כי "בשלב זה חומר הראיות נבחן אצל היועץ המשפטי לממשלה, וכפי שהבהרנו בעבר – מוצע להימנע מהסתמכות על פרסומים שונים אודות חומרי הראיות או תהליך העבודה על התיקים, ולדבוק רק בפרסומים הרשמיים".

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט צילום: יואב דודקביץ

 

עוד נכתב בתשובת היועמ"ש כי "עניינו של מכתבכם בבחינה אותה עורך היועץ המשפטי לממשלה בימים אלו בקשר לתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה המכונים פרשות 1000, 2000 ו-4000. לטענתכם קיים חשש מפני הישענות יתרה כביכול של היועץ המשפטי לממשלה על חוות הדעת של פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) תוך פגיעה בעצמאות שיקול הדעת של היועץ. כן נטען כי השילוב של היקפי חומר גדולים, מזה, ושל לחץ זמן מזה, מקים חשש להחמצת ראיות מזכות המצויות בחומר החקירה, כמו גם החמצת ראיות מזכות שהיו צריכות להאסף במהלך החקירה, אולם לא נאספו".

 

 

עורכי הדין של בנימין נתניהו. מימין: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא עורכי הדין של בנימין נתניהו. מימין: עמית חדד, נבות תל צור וטל שפירא

 

היועץ המשפטי לממשלה השיב במכתב כי חקירות התיקים הנוגעים לראש הממשלה הסתיימו זה מכבר והחומר שנאסף בהן הועבר לבחינת הגורמים המוסמכים לצורך קבלת החלטה. "מקום בו נמצא לאחר העברת חומרי החקירה מהמשטרה לתביעה הכללית – כי נדרשות פעולות להשלמת החקירה ולהעמקת הבירור , בוצעו הפעולות המתחייבות. לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, בשלב בו אנו נמצאים, לא נדרשות פעולות חקירה נוספות... נציין כי כמה מן העדים המוזכרים במכתבכם, שלגביהם ביקשתם כי תגבה עדותם, דווקא מסרו עדות בחקירה. הכול נעשה על פי הדרוש לשם בירור האמת".

 

מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר: "מצער שהלחץ של השמאל והתקשורת כנראה גורם ליועמ"ש להיחפז ולהודיע על שימוע לפני הבחירות, בשעה שהאמת תצא לאור בתהליך השימוע רק אחרי הבחירות. צר לי שהיועמ"ש דחה את בקשתי להתעמת עם עדי המדינה וגם את בקשת פרקליטיי לחקור עשרות עדים שלא נחקרו ושמוכיחים את צדקתי. כל זה יקרה בתהליך השימוע שיתקיים רק אחרי הבחירות ושבו יתרסקו כל הטענות נגדי, כפי שקרה לטענות נגד אישי ציבור אחרים שיצאו ללא רבב לאחר שניתנה להם ההזדמנות להגן על עצמם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x