שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

אילת: שדה התעופה ייסגר באפריל, בשטח יוקם מתחם בילויים

ב-140 דונם מתוך שטחו של השדה, יוקמו אטרקציות תיירותיות סביב מבנה הטרמינל הישן של שדה התעופה, שלא יהרס אלא ישמש כלב הפעילות במקום. יתר השטח מיועד למלונות ומגורים ולתעסוקה

תומר הדר 13:0713.02.19

עיריית אילת החלה בעבודות לפינוי השטח של שדה התעופה בעיר לטובת מתחם בילויים, לאחר שבימים האחרונים החל סגירת שדה התעופה בהדרגה. השדה יחדל סופית לפעול בחודש אפריל הקרוב, עם העברת כל הטיסות לשדה התעופה רמון.

 

האטרקציות התיירותיות יוקמו לתקופה של כ-10 שנים ועיריית אילת מגדירה את הפרויקט כ"אתר שוקק חיים" שיבנה סביב מבנה הטרמינל הישן של שדה התעופה, שלא יהרס אלא ישמש כלב הפעילות במקום. המתחם יוקם רק על חלק משטחו (800 דונם) של השדה.

שדה התעופה באילת שדה התעופה באילת צילום: יאיר שגיא

 

 

שדה תעופה רמון שדה תעופה רמון צילום: עמית שעל

 

 

 

שטח שדה התעופה באילת מיועד לשלושה שימושים: מרכז השדה מיועד למלונות ומגורים, החלק הצפוני שישמש לתעסוקה וגם החלק הדרומי - כ-145 דונם - שישמש למתחם הפנאי. בשלב ראשון יסללו כבישים שיובילו לחלקי השדה השונים.

 

במקביל לסגירת השדה באילת, גם שדה דב יסגר בתאריך היעד המקורי: 1.7.2019, כך עולה מהודעה ששלח עודד אזולאי, מנהל שדה דב, לחברות התעופה הפעילות בו. עוד נאמר בהודעה כי  חברות התעופה הפעילות בשדה (ארקיע, ישראיר ועיט) יידרשו למצוא מקום אחסנה למטוסיהן לפני שינקטו נגדן הליכים מתאימים. יש לציין כי ראש עיריית אילת היה ועודנו אחד המתנגדים הבולטים לסגירת שדה דב.

 

על פי נתוני רשות שדות התעופה, מדי שנה טסים משדה דב כ-1.4 מיליון איש, שיטוסו כעת מנתב"ג.

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x