$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

הפריימריז בעבודה: שמולי ושפיר בראש, כבל רק 15

עשרות אלפי חברי מפלגת העבודה קבעו: איציק שמולי ראשון, אחריו סתיו שפיר ואז שלי יחימוביץ', עמיר פרץ, מרב מיכאלי, עמר בר-לב ורויטל סויד. איתן כבל נדחק למקום ה-15 ברשימה לכנסת. היו"ר גבאי: "הנבחרת הטובה בישראל"

ynet 08:0112.02.19

 


 

מפלגת העבודה בחרה אתמול (ב') את רשימתה לכנסת וקבעה: הצעירים איציק שמולי וסתיו שפיר בראש, וח"כ איתן כבל שנאבק ביו"ר אבי גבאי נדחק לאחור. 33,690 מחברי המפלגה הצביעו בפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת ה-21. מדובר באחוז הצבעה גבוה במיוחד, 56.4%, במיוחד לנוכח הסקרים הלא מחמיאים.

 

 

 

 

ח"כ איציק שמולי ניצח בפריימריז וימוקם במקום השלישי ברשימה, אחריו נמצאת חברתו למחאה החברתית של קיץ 2011, ח"כ סתיו שפיר. במקום החמישי ברשימת העבודה לכנסת נמצאת יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' ואחריה ח"כ עמיר פרץ, שעמד בעבר בראשות המפלגה. ח"כ מרב מיכאלי נמצאת במקום השביעי ברשימה.

  

במקום השמיני ברשימה נמצא ח"כ עמר בר-לב, אחריו ח"כ רויטל סויד ובמקום ה-11 נמצא מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני. במקום ה-12 ברשימה לכנסת נמצא המועמד החדש יאיא (יאיר) פינק, שהיה יועצה של שלי יחימוביץ'.

 

שמולי אמר ל-ynet: "אני מאוד מאוד מתרגש, מאוד מאוד מודה. הלאה - המשימה האמיתית מתחילה מחר בבוקר, לקחת את הנבחרת המעולה הזאת ולרוץ קדימה, לא לראות בעיניים. זה המתכון וזה הסוד. לרוץ קדימה ללא מורא, ללא פחד, לא לראות בעיניים".

  

איתן כבל, שלא הגיע לאירוע החגיגי בתל אביב אחרי שנדחק למקום ה-15 ברשימה, אמר ל-ynet: "אין בי שום חרטה על מה שעשיתי, ובדיעבד הייתי עושה הכל בדיוק אותו הדבר. אני מסיים את היום הזה בראש מורם".

 

איציק שמולי איציק שמולי צילום: נמרוד גליקמן

 

 

גבאי: הוכחתם שאנחנו פייטרים

 

בהצגת הרשימה על הבמה באירוע בגני התערוכה (אקספו תל אביב), גבאי אמר: "זה יום מרגש מאוד לכולנו. אני רוצה לספר לכם, כל היום אני מקבל הודעות ווטאסאפ, תמונות של אנשים שעומדים בתור ארוך וכותבים לי: זה התור הכי משמח שעמדנו בו בחיים. אנשים שעמדו בתשע בערב בקור הירושלמי ולא מקטרים אלא גאים שהם עומדים שם, שהם ממתינים והולכים להצביע לנבחרת הכי טובה בישראל".

  

גבאי הוסיף: "זה באמת יום של אמונה במפלגה שלנו. אני רוצה לומר לחברי וחברות המפלגה - התייצבתם היום בהמוניכם והוכחתם שאנחנו פייטרים, שלא מנצחים אותנו כל כך מהר. מפלגת העבודה היא באמת הבית של מחנה השינוי, אני חושב שהיום כולם מבינים שרק עבודה חזקה תבטיח שינוי ורק עבודה חזקה תבטיח את המהפך שכולנו מייחלים לו.

  

"יותר מתמיד", אמר עוד יו"ר העבודה, "אני גאה בדמוקרטיה של מפלגת העבודה היום. דמוקרטיה שבחרה את הנבחרת שתדע לשמור על ביטחון המדינהה, לנהל משא ומתן מדיני של ממש, לשמור על הדמוקרטיה, לדאוג לחיים של האזרחים היקרים שלנו, וזאת נבחרת שתע לחבק את המיעוטים בישראל - הערבים, הדרוזים, הצ'רקסים, הבדואים - ותחזיר את ערך השיוויון לספר החוקים שלנו".

 

חברי כנסת נוספים שנדחקו לאחור הם סלאח סעד (מקום 17 ברשימה), לאה פדידה (מקום 19 ברשימה), נחמן שי (מקום 21) ומשה מזרחי (מקום 24 ברשימה).

  

יאיא פינק אמר בריאיון למשדר המיוחד: "אני חושב שהעבודה רוצה שני דברים - גם אנשים צעירים וגם נושאי דת ומדינה. היהדות לא שייכת לימין". הוא הוסיף: "היום מתחיל שינוי בסקרים שלנו, אני חושב שיש פה רשימה רעננה. גם יש חובש כיפה בעשירייה הראשונה (של הפריימריז) לא יודע אם זה קרה אי פעם".

  

ח"כ סתיו שפיר, שהגיעה למקום השני בפריימריז, אמרה: "העובדה שנציגי המחאה החברתית נמצאים היום בראש רשימת תנועת העבודה היא עובדה שלפני כמה שנים היה קשה לדמיין, שיהיה לנו את הכוח המשמעותי הזה בפוליטיקה".

  

ההצבעה נמשכה חצי שעה יותר ממה שנקבע מראש בעקבות התורים הארוכים שנצפו בקלפיות ברחבי הארץ. במפלגה העריכו שאחוז ההצבעה יהיה נמוך במיוחד לאור האדישות לפריימריז במפלגה וכי אחוז ההצבעה יהיה נמוך משנים קודמות, אבל במציאות השתקפה תמונה מעודדת יותר. במקומות רבים בארץ דיווחו פעילי התנועה על תורים ארוכים בכניסה לקלפיות.

  

למרות האווירה החגיגית והאופטימית, בעקבות אחוז ההצבעה הגבוה, יש חברים במפלגה שלא בטוחים שיצביעו בבחירות "אמת". ארז סוסתיאל, חבר המפלגה, אמר במשדר המיוחד של ynet: "אם המנהיגים לא ידעו לעשות איחודים כנראה שאצביע לגנץ הוא נראה בן אדם של איחודים". הוא הוסיף: "זה טיפה עצוב, כמו טקס אשכבה כזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x