$
דעות

דעה

יחד בעסקים, יחד בפוליטיקה? החבר הכי חזק במשפחת ברקת

אלי ברקת - בעלה של אלונה ואחיו של ניר - הוא המוח במשפחה. מכיוון שלאשתו ואחיו יש סיכוי גבוה להתמנות לשרים בממשלה הבאה, אלי צפוי להפוך לאחת הדמויות המשפיעות בפוליטיקה בלי לקבל קול אחד בקלפי

גולן חזני 08:3810.02.19

מסביב למשפחת ברקת מסתובב בשנים האחרונות הסיפור שלפני כמה שנים ניר ברקת נתפס נוהג במהירות מופרזת בדרום הארץ על ידי המשטרה. השוטר ביקש ממנו להציג את מסמכיו, ברקת נתן לו אותם והוסיף: "אני ראש עיריית ירושלים". לאחר שבדק את המסמכים בניידת, השוטר חזר לראש העיר ושאל: "יש לך קשר לאלונה ברקת?". "כן, היא גיסתי", השיב ניר. "טוב, סע לשלום", אמר השוטר. הקשר בין השניים ככל הנראה עניין את השוטר משום שאלונה היא הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע, אך עם כניסתה לפוליטיקה, שנחשפה ב"כלכליסט", הקשר המשפחתי הופך למעניין מבחינה ציבורית: כעת יש למשפחת ברקת שני נציגים במגרש הפוליטי — אלונה, ששובצה במקום השלישי במפלגת הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד, וניר, שהגיע לעשירייה הראשונה בפריימריז של הליכוד.

 

 

 

 

מפלגת הימין החדש: איילת שקד, נפתלי בנט ואלונה ברקת מפלגת הימין החדש: איילת שקד, נפתלי בנט ואלונה ברקת צילום: שאול גולן

 

 

לשני בני המשפחה יש סיכוי גבוה להפוך לשרים בממשלה הבאה, מה שהופך את אלי ברקת — אחיו של ניר ובעלה של אלונה — לאחת הדמויות המשפיעות בזירה הפוליטית, וזאת מבלי שהוא צריך לקבל אפילו קול אחד בקלפי. אלי הוא האיש שעמד מאחורי ניר כשהיה ראש עיריית ירושלים, ועוד לפני כן, הוא האיש שהניע את החזון בקרן ההשקעות המשותפת שלהם. אלי הוא גם מי שעמד מאחורי אלונה בהפועל באר שבע. הוא ניהל את המגעים לגיוס ספונסרים, קיים משא ומתן מול שחקנים ומאמנים בדרך לחתימת חוזים והוביל את האסטרטגיה של הקבוצה. אלי הוא המוח של המשפחה, ולכן עשוי להיות לו משקל רב בנוגע להחלטות פוליטיות שעשויות להתקבל בארוחות שישי בבית משפחת ברקת בשכונת צהלה בתל אביב.

 

הקשר המשפחתי מציב גם לא מעט קשיים. אמנם הליכוד והימין החדש ניצבים באותו הצד של המפה הפוליטית, אבל בסופו של דבר מדובר במפלגות יריבות. ייתכן שהדבר מלמד על האפשרות שניר ברקת לא יהיה חסיד של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושהוא מתכנן להתמודד על ראשות הליכוד בעידן שאחריו או אולי אפילו לפני.

 

מכיוון שלא זכור עוד מקרה שבו שני נציגים של משפחה רבת־אמצעים נכנסים למגרש הפוליטי, השאלה כיצד תחליט הכנסת לנהוג בנכסיהם הופכת למעניינת מאוד. ניר מחזיק כיום במניות בית ההשקעות מיטב דש וקרן BRM, ואלונה מחזיקה בבעלות על קבוצת הכדורגל. בינתיים היא כבר הפקידה את המניות בידי מנכ"ל הקבוצה אסי רחמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x