שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נציגת רשות ההגבלים בדיון על מכירת הקואופ: "כרגע אנחנו בודקים את הצעת רמי לוי"

קודם לכן טען אחד מהנאמנים לגבי "זול ובגדול: "התחושה שלנו שהם יותר נוטים לנטרל את ההצעה של רמי לוי מאשר לקדם את ההצעה שלהם עצמם. כרגע יש שתי הצעות מוביליות, של רמי לוי ושל מחסני השוק"

הדיון בעניין אופן מכירת רשת הקואופ בבית המשפט המחוזי בירושלים הסתיים לפני שעה קלה. השופט אלכסנדר רון קבע דיון המשך ליום רביעי הבא.

 

 

 

במהלך הדיון אמר אחד מהנאמנים של הרשת, רו"ח חן ברדיצב על ההצעה של זול ובגדול: "התחושה שלנו שהם יותר נוטים לנטרל את ההצעה של רמי לוי מאשר לקדם את ההצעה שלהם עצמם. כרגע למעשה, יש שתי הצעות מוביליות, של רמי לוי ושל מחסני השוק. אנחנו חושבים שצריך להתכנס באמצע שבוע הבא לדיון על הכרזה של הזוכה כי אפשר למשוך את זה יותר מידי זמן".

 

בא כוח זול ובגדול טען כי "שמענו את דברי הנאמן שמצא דופי היום בהצעתה של זול ובגדול. אחרי שהוגשה בקשה שלנו לפסול את רמי לוי פתאום מוצאים דופי בהצעה שלנו".

 

מנגד טען הנאמן השני של הרשת, ד"ר שלמה נס, בבית המשפט כי "לא גיבשנו דעה לגבי מציע זוכה כזה או אחר. להיפך, אנחנו נאבקים כדי לקשור את כולם למשחק. אנחנו לא פוסלים ולא גיבשנו דעה".

 

רשת מחסני השוק רשת מחסני השוק

 

 

במהלך הדיון ציינה נציגת הממונה על התחרות ברשות ההגבלים, עו"ד יעל שיינין, כי "כרגע אנחנו בודקים את ההצעה של רמי לוי, ההצעה הזאת יש חפיפה בסניפים מבחינה גיאוגרפית בעיקר בירושלים אבל בעוד אזורים בארץ ולכן היא דורשת יותר זמן. גם בעניין זול ובגדול. לגבי רמי לוי דיברנו על חודשיים וחצי שלושה, כבר התחלנו בבדיקה, אנחנו כן מנסים לייצר מתווה שיחסוך את הזמן הזה. לגבי שלושת המציעים האחרים, מדובר במציעים שמבחינת הקרבה הגיאוגרפית שלהם היא הרבה יותר מצומצמת ולכן הבדיקה תיקח שבועות ספורים... אני לא יכולה לבדוק גם את רמי לוי וגם את זול ובגדול במקביל. נתבקשתי לבדוק את רמי לוי על ידי הנאמנים וזה מה שאני בודקת.

 

"מחסני השוק מבחינת הבדיקות שלי הרבה יותר קצרים. הממונה עושה כול מאמץ כדי לקצר את לוחות הזמנים, אבל היא תעשה את כול הבדיקות שהיא צריכה לעשות כדי לבדוק שלא תהיה פגיעה בתחרות".

 

בדו"ח שהוגש על ידי הנאמנים בשבוע שעבר על ידי עו"ד שי גליקמן צויין כי סכום ההצעה של רמי לוי עומד על 163 מיליון שקל, של זול ובגדול על כ-153 מיליון שקל, של מחסני השוק על כ-138.8 מיליון שקל, פרשמרקט על כ-133 מיליון שקל ורשת ויקטורי על 118 מיליון שקל.

 

עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין, באי כוח עובדי הקואופ אמרו בדיון: "פנינו לכל החמישה (הכוונה חמשת המציעים –ל.ד), העברנו להם טיוטה של הסכם קיבוצי, נעתרו למשא ומתן רק שלוש קבוצות, אחת היא זול וגדול, הייתה פגישה אחת ומאז לא קרה כלום, רמי לוי הייתה פגישה אחת ואתמול היה המשך, מחסני השוק הייתה פגישה אחת ואולי יהיה המשך. החשש של העובדים, לגבי שתי הקבוצות האחרות, שבעצם יושבים על הגדר, אלה שיושבים על הגדר צריכים לדעת שאף אחד לא מחכה להם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x