$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

נתניהו נערך לחיבורים ומבקש שלושה שריונים במקום אחד

אחרי שקיבל אפשרות לשריין את המקום ה-21 ברשימת הליכוד, פנה רה"מ למתפקדים כדי לאשר במקביל לפריימריז ביום שלישי גם שריונים מטעמו למקומות 28 ו-36. "השמאל והתקשורת עושים מאמצים כבירים להפיל את ממשלת הליכוד, חייבים להיערך". הערכה בליכוד: הבקשה קשורה לאיחוד אפשרי

מורן אזולאי 21:4802.02.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש עוד שני שריונים - שלושה בסך הכול - כדי להיערך לחיבורים במפלגות אחרות. הוא פנה במכתב למתפקדי הליכוד: "אני משוכנע שהדבר הכרחי כדי להגדיל את סיכויינו לנצח בבחירות". גורמים בליכוד העריכו כי בקשתו של נתניהו מגיעה על רקע אפשרות של איחוד עם רשימה אחרת.

 

   

ביום שלישי, יום הפריימריז של המפלגה, תובא בפני מתפקדי הליכוד הצעת ראש הממשלה לשלושה שריונים במקומות נמוכים ברשימת הליכוד, כדי להיערך לקראת החיבורים הצפויים במפלגות האחרות. מדובר בשריונים במקומות 21, 28 ו-36. עד כה אישרה כאמור המפלגה לראש הממשלה שריון אחד. לפי הסקרים, השריון למקום ה-28 הוא ריאלי, והשריון למקום ה-36 פחות ריאלי.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: Abir Sultan

 

 

"מתפקדי הליכוד היקרים, אנחנו עומדים בפני מערכה קשה", כתב נתניהו למתפקדים. "השמאל והתקשורת עושים מאמצים כבירים להפיל את ממשלת הליכוד. אנו חייבים להיערך בהתאם. בבחירות הקודמות אפשרתם לי לשבץ שני מועמדים לרשימת הליכוד לכנסת במקומות 11 ו-23.

  

"לאור החיבורים הצפויים בשמאל במטרה להפיל את ממשלת הליכוד, אני מבקש מכם לאשר לי הפעם לשבץ ברשימת הליכוד שלושה מועמדים במקומות 21, 28 ו-36". 

 

במקביל, מפלגת הליכוד נערכת להשיק מחר שידורים חיים בחשבונות הדיגיטל של ראש הממשלה נתניהו כדי לעקוף את אמצעי התקשורת. אולפני הליכוד TV הוקמו בחודש האחרון במצודת זאב והמגיש של השידורים יהיה אלירז שדה. בסרטון בעל נימה היתולית שהועלה לקראת השידור הראשון אמר נתניהו למגיש: "אתה תסקר רק את המציאות ואני אמשיך לדאוג שהיא תהיה חיובית".

  

ההודעה של מנדלבליט - והתגובה של נתניהו

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע אתמול לפרקליטיו של ראש הממשלה נתניהו כי החליט לדחות את בקשתם שלא לקבל החלטה בתיקי החקירות נגדו טרם הבחירות. "לא קמה כל מניעה לקבלת ופרסום החלטה לשקול להגיש כתב אישום בתיקים הנוגעים לראש הממשלה, או בחלקם, בכפוף לשימוע, גם לפני מועד הבחירות", כתב. מנדלבליט ציין כי ההכרעה לא צפויה בשבועים הקרובים, אך לפי ההערכה במהלך החצי השני של פברואר הוא יכריע בעניין העמדתו לדין של נתניהו. 

 

בהודעה שפורסמה נאמר כי "הודעת היועץ המשפטי לממשלה באה לאחר שקילת כל הטיעונים שהובאו בפניית הסנגורים, והטענות הנוספות שהוצגו בהרחבה בפגישה שקיימו, לבקשתם, עם היועץ המשפטי לממשלה ועם פרקליט המדינה ובכירים נוספים". 

 

במכתבו של גיל לימון - עוזרו הבכיר של היועמ"ש - אל הפרקליטים של נתניהו הובהר, בין השאר, כי "גורמי התביעה הכללית בוחנים את חומרי החקירה בתהליך מקצועי וסדור שנועד לקבל החלטה יסודית ומקצועית בהקדם האפשרי. על תהליך זה הוחלט זה מכבר, עוד לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות, ואין הצדקה לסטות ממנו". 

 

היועץ מנדלבליט ציין כי "ההנחיה בנוגע למדיניות התביעה לפני הבחירות קובעת כי ככלל אין מקום להשהות טיפול בתיקים נגד נבחרי ציבור או מועמדים, שהגיעו לאחר חקירה לפרקליטות או לתביעה המשטרתית לצורך החלטה אם להגיש כתב אישום. ואולם, הטיפול יהיה תוך מתן הדעת לזהירות הנדרשת".

 

נתניהו מצדו אמר בתגובה להודעת מנדלבליט כי "נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת. הם לוחצים להגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר, גם כשאין כלום, העיקר שיהיה לפני הבחירות. אחת ההחלטות הגורליות ביותר בתולדות המדינה - החלטה שעלולה להביא להעלאת השמאל לשלטון - מתקבלת בחיפזון ובמהירות שיא". 

 

ראש הממשלה ציטט "בכירים בפרקליטות" ש"אמרו לעיתון גלובס: 'גם אם מנדלבליט היה רוצה, הוא לא היה מספיק לקרוא את כל החומרים שנאספו בחקירות. הוא מסתפק בקריאת סיכומים ובחוות דעת של צוות הפרקליטות. זה אבסורד'. אפשר רק לקוות שהלחץ של השמאל לא יעבוד פעם נוספת, כשהיועץ יידרש לשאלה אם שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה שוחד. פשוט מגוחך. בכל מקרה - אני בטוח בצדקתי ובטוח שהאמת תצא לאור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x