בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

כחלון: "לא נרוץ בבחירות ברשימה משותפת עם הליכוד"

שר האוצר אמר הערב כי יחליט על מי להמליץ לנשיא לפי תוצאות הבחירות. לדבריו, הוא סומך על החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניין הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה ומעריך שמספר המנדטים שתקבל כולנו גבוה מהשפל שבו היא נמצאת בסקרים המנבאים לה 5-4 מנדטים

צבי זרחיה 20:3502.02.19

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון מעריך שמספר המנדטים של מפלגתו יעלה בבחירות לעומת הסקרים האחרונים המנבאים לה כיום 4-5 מנדטים,

 

הוא מצהיר גם כי לא יתמודד ברגע האחרון ברשימה משותפת עם הליכוד, וסומך על החלטותיו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעניין הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. כחלון אמר את הדברים הערב (מוצ"ש) לרינה מצליח בתוכנית "פגוש את העיתונות".

 

 

 

בתשובה לשאלה בעניין הסקרים המנבאים לכולנו ירידה משמעותית בכוחה אמר כחלון: "אני בסדר גמור. אנו נמצאים באמצע הקמפיין. המצב כרגע אצלנו בסקרים הוא 6-7 מנדטים. בסקר של חברת החדשות היו 5 מנדטים. זה בסדר".

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: אבי מועלם

 

 

" אנו עובדים בתור מפלגה חברתית כלכלית יחידה. מי שרוצה מפלגה כלכלית חברתית לאומית יצביע כולנו. אנו די בטוחים. אנו רצים יפה. אין לי ספק שנחזור למספר המנדטים".

 

כחלון הוסיף עוד: "אין לי ספק שאנו שם וזה יחזור. נחזיר את זה. אנו מפלגה שעשתה 4 שנים. אין ספק שהציבור יחזור כי מה שהבטחתי - עשיתי. נכון שיש גופים שכועסים עלי. חברות כרטסי אשראי הופרדו מהבנקים, אבל להקים בנק חדש לצערי לא הצלחתי".

 

סקר של חברת החדשות גילה ש-45% מהציבור לא מרוצים מפעילותו של כחלון כשר אוצר, לעומת 41% שמרוצים ו-14% שלא יודעים.

 

על הנתונים אמר כחלון כי "הציבור ישלח אותי לקדנציה נוספת עם אחוזים כאלה. הנתונים הפתיעו אותי לטובה".

 

לדבריו, "ציבור גדול ראה את הפעילות של המפלגה שלנו עם הכי הרבה הישגים בדיור, זוגות צעירים, נטו משפחה, נכים ועוד. המרכיב הבסיסי זה דיור. כל פעם שאתה עושה משהו בשביל הציבור מישהו נפגע. עשרות אלפי זוגות צעירים זכו לדירות".

 

בתשובה לשאלה אם ברגע האחרון כולנו תרוץ לכנסת ברשימה משותפת עם הליכוד במקרה שידשדש בסקרים ויהיה סביב אחוז החסימה אמר כחלון: "לא אלך ברשימת ריץ' רץ' עם נתניהו. המצב הזה לא יקרה כי לא נהיה סביב אחוז החסימה. התשובה היא לא. מעולם לא התקרבנו לאיזור הזה. אנחנו רחוקים מאוד מאוד משם".

 

כחלון המשיך: "אני הייתי בליכוד כל הפעולות שעשיתי הן טובות וחשובות, אם אני נכנס למפלגה אחרת אני מאבד את הזהות החברתית. עזבתי את הליכוד כשהייתי בשיא כדי ללכת לדרך. המפלגה היחידה שיש לה אג'נדה חברתית כלכלית ברורה: הורדת מסים, הצמחת המשק - לא זזנו מהאג'נדה. לא ברחתי לרגע. אין סיבה היום לכל 10 המנדטים שיש לנו כיום לא לחזור להצביע כי קיימנו מה שהבטחנו. תוכנית 'מחיר למשתכן' היא הצלחה אדירה. עשרות אלפי זוגות צעירים זכו בדירות וההורים מאושרים".

 

בהתייחסו לנתונים הכלכליים של המשק ולעלייה בגרעון אמר כי "מעולם הנתונים הכלכליים לא היו טובים כמו היום. סוכנות הדירוג S&P הביאה אותנו לבין המקומות הטובים בעולם. כולם יודעים את הנתונים. מעולם כלכלת ישראל לא היתה טובה כמו היום".

 

על היחסים עם נתניהו אמר כי "אני עבדתי איתו 4 שנים ועבדנו יפה. היו מורדות, היו נושאים שלא הסכמתי. עבדתי וזה עבד בסדר גמור".

 

באשר לשאלה על מי ימליץ לאחר הבחירות להרכבת הממשלה אמר כחלון : "בואי נראה את התוצאות לאחר הבחירות".

 

ולגבי החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניין הגשת כתב אישום כנגד נתניהו אמר כחלון: "אני סומך על היועץ המשפטי לממשלה. אדע שכל החלטה שלו באה מהמקום הכי נקי והכי טהור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x