$
משפט

דו"ח של נאמן אולם האירועים בסיטי טאואר: "הנאמנים כשלו והכשילו את הנושים"

עו"ד עדי פיגל מונה לאחר ששלושת הנאמנים הקודמים הודחו. בדו"ח שהגיש הוא מעלה ספקות "לגבי תקפותה" של עסקת מכר החברה לחברת להב, אף שקיבלה את אישור ביהמ"ש, ומבקש צווים וסמכות להעמיק בחקירות

ענת רואה 11:1631.01.19

עו"ד עדי פיגל שמונה לפני חודש וחצי כנאמן של אולם האירועים שבמגדל סיטי טאואר שמצוי בהקפאת הליכים ממושכת, הגיש הבוקר (ד') דו"ח ראשוני חמור ולצידו שורת בקשות לצווים ולאישור העמקה בחקירות. פיגל התמנה בעקבות הדחתם של הנאמנים קרן רייכבך סגל, אביב פריצקי ובועז גזית.

 

 

 

במסגרת הדו"ח הראשוני מבקש פיגל להורות על מתן צו איסור דיספוזיציה כלפי חברת להב שרכשה לפני שנה וחצי את החברה כולל פעילותה והנדל"ן שלה במגדל שרתון סיטי טאואר ברמת גן. בכך רומז למעשה פיגל שבכוונתו לשקול לבטל את העסקה, אף שזו קיבלה את אישור בית המשפט והכונס הרשמי בזמן אמת.

 

לדברי פיגל הדו"ח שלו מתאר בהרחבה ובפירוט את השתלשלות האירועים כמו גם סוגיות שונות המחייבות בדיקות וחקירות מעמיקות, ובכלל זה בכל הקשור לחברת להב והעסקה במסגרתה התיימרו בעלי התפקיד הקודמים להעביר לחברת להב את מניות חברת סיטי, לרבות המקרקעין המצויים בבעלות חברת סיטי.

 

לדבריו, הבחינות שנעשו עד כה מעלות תהיות חמורות לגבי העסקה שבוצעה עם חברת להב, לרבות לגבי תקופותה ולרבות לאור ניגוד העניינים.

 

במסגרת בקשה נוספת שהגיש מבקש פיגל להסמיך אותו לבצע חקירות לפי סעיף 288 לפקודת החברות ולאשר תשלומים לצורך הקלטה ותמלול של החקירות. לטענתו, יהיה צורך לחקור בין היתר את הגורמים שטיפלו בעסקה מטעם חברת להב ובכלל זה את קרוב משפחתו של הנאמן פריצקי, איליק רוז'נסקי ויתכן שגם גורמים נוספים ובהם השמאי שחוות דעתו צורפה לבקשת הקפאת ההליכים, הנאמנת רייכבך סגל ועו"ד גיא עידו ממשרדה ושני הנאמנים פריצקי וגזית.

 

 

מגדל סיטי טאואר מגדל סיטי טאואר צילום: מיכאל קרמר

 

 

 

בנוסף מבקש פיגל לקבל אישור להתקשר עם רו"ח יצחק עידו מפירמת בייקר טילי לצורך שירותי חקירה חשבונאית ושירות מיסויי וכלכלי.

 

יש לציין כי העסקה במסגרתה נמכרה החברה ללהב שנמצאת בשליטת בן דודו של הנאמן פריצקי, קיבלה את אישור בית המשפט והכנ"ר. הכנ"ר אף הודיע לבית המשפט שבחן את סוגית הגילוי והקשר המשפחתי וכי הדברים התנהלו בצורה תקינה.

 

קרבות בין הנאמנים

 

עו"ד עדי פיגל עו"ד עדי פיגל

אולם האירועים היוקרתי נקלע להקפאת הליכים במאי 2017. החברות ביקשו למנות את רייכבך סגל ופריצקי כנאמנים ובית המשפט צירף אליהם את גזית כנאמן נטראלי. בתוך מספר שבועות הודיעו הנאמנים כי מצאו קונה ובהמשך לאחר מספר מכרזים שנערכו בפיקוח בית המשפט ובאין מתמודדת רצינית נוספת – אושרה העסקה. השופט אלכסנדר רון הביע חוסר נוחות מההתנהלות סביב המכירה ומכך שלא ידע בזמן אמת על הקשרים המשפחתיים אולם הכונס הרשמי הרגיע אותו וטען שהוא בדק והכל תקין.

 

המשך התיק לווה בקרבות בין הנאמנים לחלק מהנושים ובין היתר מול בנק הפועלים שהוא הנושה המובטח בהיקף 26 מיליון שקל. בכ"לכליסט" נחשף כי הנאמנים

שילמו בניגוד לדין שכר טרחה לעו"ד גיל הירשמן בהיקף 290 אלף שקל והסכום הועבר ישירות לחשבונו בלי שהירשמן או הנאמנים ביקשו רשות לכך מבית המשפט. לאחרונה מיהר הירשמן להשיב את הכסף.

 

בקשת הדחה חריפה שהגישה הכנ"רית סיגל יעקבי הובילה לאחר דיון להחלטת השופט רון שמינה במקום הנאמנים את עו"ד פיגל והנחה אותו לבצע בדיקה מקיפה ולהגיש דוח ראשוני בתוך 45 יום.

 

בדו"ח שהוגש הבוקר טוען פיגל שבעלי התפקיד הקודמים הציגו בפני כל המעורבים מצגי שווא מוטעים ומטעים שהובילו למשבר אמון מוחלט. לדבריו בחינת שלל הפעולות שבוצעו מובילה למרבה הצער למסקנה עגומה ובלתי נמנעת כי "בעלי התפקיד הקודמים כשלו והכשילו את הנושים, תוך הסבת נזקים כבדים לכאורה". לדברי פיגל לא מדובר בתקלה חד פעמית או אירוע נקודתי אלא ברצף חוזר ונשנה של מצגי שווא ופעולות שמובילים לאותה מסקנה בלתי נמנעת. לדבריו "זרעי הפורענות" נטמנו עוד בבקשת הקפאת ההליכים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x