שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בלעדי לכלכליסט

שלמה דוברת לוקח את Zeek של אורי לוין לכינוס נכסים

לכלכליסט נודע כי ויולה קרדיט, שהלוותה לחברת הסטארט־אפ מתל אביב מיליון דולר, הגישה אתמל בקשה למנות לה כונס נכסים. לפי הבקשה, זיק העסיקה כ־60 עובדים אך פיטרה לפני כחודש את רובם. "הניסיונות להצלת החברה כשלו", נכתב

ליטל דוברוביצקי ומאיר אורבך 06:5031.01.19

האם חברת הסטארט־אפ הישראלית Zeek (זיק) נסגרת? ל"כלכליסט" נודע כי קרן ויולה קרדיט, שהלוותה לחברה כספים, הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה למנות לזיק כונס נכסים. ל"כלכליסט" נודע כי מייסדי זיק מנהלים מגעים להסדר מול ויולה.

 

 

 

 

שלמה דוברת. המשקיעים לא הסכימו להזרים עוד כסף שלמה דוברת. המשקיעים לא הסכימו להזרים עוד כסף צילום: אוראל כהן

 

 

זיק, שנוסדה ב־2014, פיתחה פלטפורמה לסחר בשוברי הנחה וכרטיסי מתנה שלא נוצלו. לפי אתר החברה, הפלטפורמה שלה מאפשרת למכור את השוברים והכרטיסים בהנחה של 6%‑8%, וכך לקבל כסף על שובר שבמצב אחר לא היה מנוצל. ככל הנראה, הרעיון הזה לא תפס.

 

לחברה משרדים בתל אביב, לונדון ודיסלדורף. את זיק ייסדו זיו ישעיהו, דניאל זלקינד ואיתי אראל.

 

ויולה קרדיט, מקבוצת ויולה שייסד שלמה דוברת, טוענת בבקשה שהגישה לבית המשפט באמצעות משרד עו"ד מטרי, מאירי ושות' כי קיים לזיק חוב כלפיה, המוערך במיליוני שקלים. ויולה מבקש למנות את עו"ד רונן מטרי ככונס הנכסים לחברה.

  

אורי לוין, ממייסדי Waze. השקיע מוקדם אורי לוין, ממייסדי Waze. השקיע מוקדם צילום: אוראל כהן

 

 

עוד עולה מהבקשה שהגישה ויולה כי זיק וחברות־הבת שלה העסיקו עד לפני חודש כ־60 עובדים, אך "לאור הקשים הכלכליים שאליהם נקלעה החברה פוטרו לפני כחודש מרבית עובדיה בישראל".

 

בנוסף, בבקשה נכתב כי "למיטב ידיעת הקרן, שווי נכסי החברה השוטפים עומד על כמיליון דולר, בעוד חובתיה לקרן, לספקים, ללקוחות, לרשויות ולעובדים עומדים על כ־4.8 מיליון דולר".

 

לטענת ויולה, באפריל 2017 העמידה לזיק הלוואה של מיליון דולר. עוד נטען כי קרן החוב מהלוואה זו עומדת נכון למועד הגשת הבקשה על כ־733 אלף דולר.

בבקשת הכינוס נכתב כי "החברה מנסה מזה כמה שבועות ללא הצלחה לגייס כספים ממשקיעיה כדי לממן את פעילותה. בימים האחרונים התברר כי ניסיון זה להצלת החברה כשל ואין כרגע מקור ממשי וזמין לכיסוי יתרת חובות החברה".

 

אורי לוין, ממייסדי Waze, היה בין המשקיעים הראשונים בחברה ומכהן כיו"ר שלה. לצד לוין, ניתן למנות בין המשקיעים את קרן ההון סיכון סקייל־אפ, את קרן בלאמברג ואת קוואלקום ונצ'רס - קרן ההון סיכון של חברת קוואלקום.

 

ממייסד זיק זיו ישעיהו נמסר בתגובה: "זיק וויולה הולכים יד ביד כבר כשנתיים. מטבע הדברים, יחסי נושה שאינו קרן הון־סיכון לסטארט־אפ יכולים להיות מתוחים. כרגע לא ניתן צו כינוס והחברה פועלת כסדרה. הצדדים מקיימים הדיינות משותפת ופתוחה, במטרה לשוב לפעילות תקינה. הדירקטוריון, ההנהלה, המייסדים והעובדים מסורים לחברה ומחוייבים להמשך צמיחתה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x