$
משפט

מפרקי גלובוס מקס משיבים מלחמה: "ניסיונה של אלקו לבטל את הסכם המכר הוא מקומם"

מפרקי רשת בתי הקולנוע הגישו היום תגובה חריפה לבית המשפט; זאת על רקע בקשה של אלקו להשיב להם סכומים של עד 144 מיליון שקל תמורת ביטול העסקה; טוענים: אלקו לקחה סיכון שהתממש

המפרקים של חברת גלובוס מקס משיבים מלחמה: לטענתם, ניסיונה של אלקו שרכשה מהם את רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס בהליך של הקפאת הליכים לסגת מהעסקה הוא מקומם. המפרקים , עוה"ד גיל אורן, אלונה בומגרטן ורו"ח בועז ברזילי טוענים כי "ניסיונה של אלקו ליטול מקופת הנושים חלק נכבד מהתמורה ששילמה ואף לבטל את הסכם המכר כליל ולהשיב לעצמה את מלוא התמורה והכל בשל סיכון שהיא נטלה על עצמה במודע והתממש – הוא לא רק חסר יסוד ובלתי אפשרי אלא גם מקומם".

 

 

 

כלכליסט חשף לאחרונה כי חברת אלקו שרכשה את רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס כשהיתה בהקפאת הליכים מאיימת בביטול העיסקה. אלקו הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה כי בית משפט יורה לנאמנים לשעבר של רשת גלובוס מקס להשיב לאלקו סך של 29 מיליון שקל שהופקדו אצלם בנאמנות. זאת בטענה כי עסק ההפצה שרכשה לטענתה, שכולל פעילות להפצה בלעדית בישראל של סרטיהם של אולפני סרטים מובילים בעולם, "נשדד מתחת לאפם של הנאמנים והוא מופעל כיום על ידי עובדי חברה לשעבר ושותפיהם".

 

גלובוס מקס בכפר סבא גלובוס מקס בכפר סבא צילום: צביקה טישלר

 

לחילופין ביקשה אלקו מבית המשפט לתת לצדדים הוראות להשיב את המצב לקדמותו לאוקטובר 2017, ובמסגרת זו אלקו תשיב מצדה לנאמנים את פעילות בתי הקולנוע ואילו הנאמנים מצדם ישיבו לאלקו סך של 144.1 מיליון שקל שהועברו להם מאת אלקו שרכשה מהם את רשת בתי הקולנוע ועסק ההפצה.

 

מפרקי חברת גלובוס מקס לא נותרו חייבים והיום הגישו תגובה חריפה לבית המשפט. "הבקשה המונחת בפני בית המשפט היא בקשתו של צד להסכם מכר – הרוכש – להשיב לעצמו חלק מתמורת המכר ואף לבטל כליל את הסכם המכר, מהטעם שסיכון שהיה נעוץ בממכר ואשר אותו הוא קיבל על עצמו בהסכם התממש והעסקה היתה לכדאית פחות עבורו. כזאת לא ניתן לעשות".

 

עוד טוענים המפרקים כי "קודם שאלקו התקשרה בהסכם המכר, האולפנים הודיעו והדגישו כי הם שומרים על זכותם להביא את החוזים לסיומם. וורנר אף הבהירה קודם לאישור הסכם המכר כי בדעתה להביא את חוזה ההפצה עימה לסיומו ולא לחדשו. לכן, לאלקו גם היה ידוע וברור שהסיכון לסיום הסכמי ההפצה הוא ממשי – על השולחן ולא רק תיאורטי. אלקו יודעת היטב שהסיכון לביטול הסכמי ההפצה הונח לפתחה. בניסיון להתגבר על התוצאה היא מעלה תאוריות מופרכות". המפרקים ביקשו מבית המשפט לדחות את בקשתה של אלקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x