$
משפט

פרסום ראשון

המחוזי אישר את הפשרה: נמחקה בקשת הפירוק לעמותה שייסד סטף ורטהיימר

ורטהיימר הגיש בקשה לפרק את קרן 'סטף לחינוך ליצירה ויזמות לתעשייה' שנכסיה מוערכים ב-800 מיליון שקל, לאחר שהביע השגות לגבי העברת הכספים ממנה ועל כך שאינו יכול למנות חברים חדשים

עכשו זה סופי: נמחקה בקשת הפירוק לעמותה שייסד סטף ורטהיימר. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, נתן תוקף של פסק דין להסדר הפשרה שסיים את הטלטלה בעמותה. בכך באה לסיומה הדרמה בעמותה שייסד איש העסקים סטף ורטהיימר - קרן "סטף לחינוך ליצירה ויזמות לתעשייה" שנכסיה מוערכים ב-800 מיליון שקל.

 

 

עו"ד דן אבי יצחק, חבר העמותה, מסר היום (ד') בתגובה: "אני שמח שהוכתרו בהצלחה מאמציי הרבים שנעשו בשיתוף פעולה מלא עם כול הנוגעים בדבר לחידוש מיידי של כל התרומות של העמותה שהופסקו ללא הצדקה וליצירת מנגנון של בקרה אשר יבטיח כי כספי העמותה ישמשו אך ורק למטרות ראויות לטובת הציבור ובמסגרת ייעודה של העמותה וחזונו של סטף ורטהיימר. אני מקדם בברכה את הרחבת שורת חברי העמותה, בין החברים אשר הוצעו על ידי ובין שהוצעו על ידי אחרים, וכולי תקווה שמכאן ולהבא תורחב גם פעולת העמותה למען הגשמת ייעודה שהוא בעל חשיבות עצומה לציבור".

סטף ורטהיימר סטף ורטהיימר צילום: אוראל כהן

 

 

לפני מספר ימים הגישה העמותה בתמיכת ורטהיימר שייסד אותה בקשת פירוק ובקשה למנות מפרק להבראתה. במסגרת הבקשה טענה העמותה באמצעות ד"ר דורי קלגסבלד ועו"ד אופיר כץ, כי העמותה נקלעה למבוי סתום. "היא אינה מממשת את מטרותיה ולא ניתן לקבל חברים חדשים או למנות חברי ועד חדשים. כך, מאות מיליוני שקלים המיועדים למטרות חשובות אינם מגיעים ליעדם", נטען.

 

ורטהיימר טען כי לא מאפשרים לו למנות חברי עמותה חדשים. מדובר בעמותה הנושאת את שמו אליה העביר בסמוך להקמתה בשנת 2010 כ-200 מיליון דולר. השבוע הוגשה בקשה לשופט אורנשטיין, לאשר הסדר פשרה אליו הגיעו כל הצדדיים הנוגעים בדבר, כדי "לאפשר תפעול נכון ויעיל של העמותה בהתאם לחזונו של סטף ורטהיימר".

עו"ד דן אבי יצחק עו"ד דן אבי יצחק צילום: אביגיל עוזי

 

על פי הסדר הפשרה נקבע כי מתקבלים כחברי עמותה נוספים האנשים הבאים שאושרו על ידי סטף ורטהיימר: תמיר פרדו (ראש המוסד לשעבר), פרופ' אוריאל רייכמן (מייסד המרכז הבינתחומי בהרצליה), אליעזר שקדי (מפקד חיל האוויר לשעבר), שאול מופז (הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר), זהבית כהן, קובי הבר, איריס רדאי, אופק מאיר וצפי דניאלי.

 

עוד סוכם, כי תוך 7 ימים מיום החלטת הוועד על תרומה כלשהי מטעם העמותה, ועד העמותה ימסור על כך הודעה בכתב לחבר העמותה עו"ד דן אבי יצחק והאחרון יהיה רשאי להודיע בכתב לוועד העמותה כי הוא מתנגד לתרומה מהטעם שהתרומה איננה ראויה בשים לב לייעודה ולמטרותיה של העמותה. אם ועד העמותה יבקש לבצע את התרומה למרות קבלת הודעת התנגדות, ועד העמותה רשאי לפנות בכתב לשופט בדימוס בעז אוקון ואם ייבצר ממנו - לשופט בדימוס צבי זילברטל, שיקבע אם אין הצדקה להתנגדות, שאז תתבצע התרומה או שההתנגדות מוצדקת שאז לא תתבצע התרומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x