$
משפט

נוה לשטייף ולגל"צ: התנצלו ופצו אותי ב-5 מיליון שקל

ראש לשכת עורכי הדין הפורש, שנחקר גם היום במשטרה, דורש גם להשיב לידיו בתוך 24 שעות את כל החומר שהגיע מהטלפון הנייד שלו - שאותו פרסמה שטייף והוביל לחקירה המשטרתית; שטייף בטוויטר: "ככל שתרבנה תביעות ההשתקה, כך אתחזק ואמשיך... נמלה שחורה"

תומר גנון 13:3021.01.19

חקירת החשד לשחיתות במערכת המשפט: יו"ר לשכת עורכי הדין הפורש, אפי נוה, הגיע היום (ב') לחקירה נוספת במשרדי להב 433 בלוד. במקביל שלח היום נוה מכתב בטרם נקיטת הליכים משפטיים לעיתונאית גל"צ הדס שטייף ולעורכיה, שבו דרש להשיב לידיו בתוך 24 שעות את כל החומר שהגיע מהטלפון הנייד שלו - אותו פרסמה שטייף והוביל לחקירה המשטרתית, לפצותו ב-5 מיליון שקלים ולפרסם התנצלות.  

 

נוה נחקר היום שוב במשך 5 שעות.

"דומה שקשה עד מאוד להיזכר בהתנהלות עיתונאית כה לקויה ופסולה", כתב סנגורו של נוה, עו"ד בעז בן צור, לגל"צ, "בשבועות האחרונים ביצעתם שורה של עבירות פליליות, קיבלתם לידכם את מכשיר הטלפון הנייד של נוה, פרצתם אותו, העתקתם את תכולתו; עיינתם בתכתובות אישיות של נוה, שידרתם עיקרים מהם ומסרתם את התכתובות לידי המשטרה".

 

הדס שטייף הדס שטייף צילום: מוטי קימחי

 

עוד כתב בן צור כי "שמענו כי פרקליטות המדינה החליטה להעניק 'חסינות' לשטייף, תוך שהובטח לה – הבטחה שמקור הסמכות לה כלל אינו ברור – כי לא יינקט נגדה הליך פלילי. אין בכוונתנו להתייחס כעת לאותה הבטחה מפוקפקפת, אשר ניתנה לה, ולמיטב הבנתנו לה בלבד. הוגשה תלונה למשטרה ואנו סומכים ידינו על כך שהרשויות ימצו הבדיקה הדרושה. מכל מקום, מישור פלילי לחוד, ומישור אזרחי לחוד. בהליך האזרחי יבקש נוה להיפרע מנזקיו בגין התנהלותכם".

 

שטייף כתבה בטוויטר: "ככל שתרבנה תביעות ההשתקה, כך אתחזק ואמשיך... נמלה שחורה"

 

תגובת גל"צ טרם התקבלה.

 

 

ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה צילום: עמית שעל

 

החשד הכפול 

 

החקירה בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים נגד נוה, שנשלח למעצר בית עד מחרתיים נוגעת לשתי פרשיות. במסגרת הפרשייה הראשונה נחקר חשד לפיו פעל נוה למינויה של תובעת משטרתית לשופטת. זאת תוך שהוא מסתיר מפני הוועדה לבחירת שופטים את העובדה שהוא מנהל איתה מערכת יחסים אינטימית.

 

חברים בוועדה בשנים האחרונות, בהם שופט בית המשפט העליון לשעבר, אליקים רובינשטיין, ח"כ נורית קורן, ועורכי הדין אילנה סאקר וחאלד חוסיני זועבי, מסרו עדות פתוחה במשטרה במסגרת הפשרה. השופטת עצמה יצאה מיוזמתה לחופשה.

 

הפרשייה השנייה שנחקרת נוגעת לניסיון מהשנה האחרונה של הבכיר לקדם את מועמדותו של שופט שלום לתפקיד שופט מחוזי. על פי החשד עורכת הדין שנחקרה בפרשה, ומקורבת מאוד הן לנוה והן לשופט השלום, פעלה בניגוד לחוק לסייע לקידומו של השופט לבית המשפט המחוזי. המינוי לא יצא לבסוף לפועל. "ניצלת את קשריך עם עורך הדין הבכיר כדי לקדם מועמד לשופט מחוזי", הטיחו בה החוקרים. מעצר הבית של עורכת הדין שנחקרה בפרשה הסתיים אתמול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x