$
משפט

אפי נוה דורש מהמשטרה לחקור את כתבת גל"צ הדס שטייף

טוען כי שטייף העבירה לרשויות האכיפה מידע מטלפון ישן שנגנב מביתו והגיע אליה, והכיל התכתבויות שהובילו לחקירה נגדו בחשד שוחד, מרמה והפרת אמונים

תומר גנון 12:4420.01.19

ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, פנה הבוקר (א') למשטרה באמצעות סנגורו, עו"ד בעז בן צור, בדרישה לפתוח בחקירה נגד כתבת גל"צ הדס שטייף. זאת לאחר שהיא העבירה לרשויות האכיפה מידע מטלפון ישן של נוה שהגיע אליה, והכיל התכתבויות אשר הובילו לפתיחת החקירה הפלילית נגדו בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

 

 

המכתב נשלח לסנ"צ אסף וולפיש, ראש מפלג החקירות ביאח"ה שחוקר את הפרשה. נוה טוען שהנייד נגנב מביתו. הפרקליטות הסכימה לתת לשטייף חיסיון מהעמדה לדין בתמורה למידע שהגיע מהנייד.

 

אפי נוה בבית המשפט בשבוע שעבר אפי נוה בבית המשפט בשבוע שעבר צילום: תומר גנון

 

"נוה מסר לכם את עיקרי הדברים תוך שהוא הדגיש – פעם אחר פעם – כי השימוש בתוצרי הטלפון הנייד שלו – וכל אשר 'נולד' כתוצאה משימוש זה – איננו חוקי ולכן גם איננו קביל", כתב עו"ד בן צור למשטרה.

 

סנגורו של נוה הוא הוסיף: "המטרה של מיצוי הליך פלילי איינה מקדשת את כל האמצעים. ברי כי חקירה הנשענת על חומר שהושג בעבירה מתמרצת התנהגות עבריינית, ומעניקה 'פרס' לפושע אשר משיקוליו האישיים השליליים בחר לבצע עבירה פלילית ולגנוב מידע פרטי (...) התנהלות זו פוגעת – פגיעה קשה וחריפה – בזכותו של מרשנו להליך הוגן, לכבוד ולחירות. היא פוגעת גם בפרטיותם ובכבודם של אנשים שאינם אשמים במאומה. פגיעות אלו מחייבות חקירה דחופה".

 

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בחקירה מתנהלת, החוסה תחת צו איסור פרסום".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x