$
משפט

המשטרה: לא נעיין בהתכתבויות של נוה שאינן קשורות לחקירה

לפי הודעה שפרסמה הבוקר המשטרה, "החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים. בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו"

תומר גנון 10:2518.01.19

חקירת החשד לשחיתות בהליך מינוי שופטים: המשטרה פרסמה הבוקר (ו') הודעה שבה הדגישה שהמידע שהגיע לידיה מהטלפון הנייד של יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, עוסקת אך ורק במינוי שופטים ולא בנושא אחר.

 

על פי ההודעה, המשטרה הגבילה את עצמה לעיין רק במידע הרלוונטי לחשדות, ודרשה איסור פרסום על המידע מהטלפונים לאור צנעת הפרט והחשש לפגיעה בפרסום של צדדים לא קשורים שהופיעו בהתכתבויות.

 

עוד התייחסה המשטרה בהודעה לפרסום ההסדר עם כתבת גל"צ, הדס שטייף, שהעבירה את טלפון ישן של נוה לידי המשטרה.

 

"כל פעולות החקירה הרלוונטיות נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין. החקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים, עם ליווי של פרקליטות מחוז מרכז ופיקוח של פרקליט המדינה, ומחמת הזהירות גם עם בקרה של בית המשפט אשר נתבקש לאשר פעולות חקירה שונות והוא שאישר עיון בחומר רגיש תוך הטלת מגבלות שונות".

עו"ד אפי נוה עו"ד אפי נוה צילום: יריב כץ

 

 

בהודעה נכתב בנוסף, כי: "בהמשך לחקירה המתנהלת בלהב 433 (יאח"ה) בעניינו של מר אפי נוה אנו שבים ומבהירים כי בשלב זה, עדיין קיים צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי החקירה שלא הותר לפרסום.

 

"למען הסר ספק - אנו מדגישים כי קיים גם צו איסור פרסום נוסף בו נאסר גם - עפ"י החלטת בית המשפט - פרסומו של כל פרט ו/או מידע שהושג מתוך הטלפונים הסלולריים של החשוד.

 

"מעבר לצרכי ניהול החקירה, קיימים גם שיקולים של פגיעה חמורה בפרטיותם של החשוד וצנעת הפרט של גורמים שונים, לרבות כאלה שכלל אינם קשורים לחקירה, עמם בא החשוד במגע ובגין שיקולים אלה החליט בית המשפט להוציא צו זה. הפרת הצו, אשר בא ממילא בנוסף לאיסורי החוק הרגילים בעניין זה, מהווה עבירה פלילית.

 

"מבלי לאשר או להכחיש דבר מן הנטען בפרסומים שונים לגבי דרך הגעת המידע אל רשויות האכיפה, נציין כי החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות עפ"י אותו מידע בקשר למינוי שופטים, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים. בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x