$
משפט

עו"ד אפי נוה התפטר מראשות לשכת עורכי הדין

בהודעה שפרסמה הלשכה בשמו של נוה נאמר: "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין. החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי"; יחליף אותו עו"ד אורי קינן, שנבחר עוד ב-2015 לכהן כמ"מ ראש הלשכה בכל מקרה של נבצרות או סיום מוקדם של כהונתו

ענת רואה 15:0917.01.19

עו"ד אפי נוה, החשוד בפרשת "המין והמינויים", הודיע לפני זמן קצר שהוא מתפטר מראשות לשכת עורכי הדין. בהודעה שפרסמה לשכת עורכי הדין בשמו של נוה נאמר: "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין. החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי - שאני מניח יסתיים במהרה - יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה".

 

 

 

 

אפי נוה אתמול בביהמ"ש בעת הדיון בהארכת מעצר אפי נוה אתמול בביהמ"ש בעת הדיון בהארכת מעצר צילום: תומר גנון

 

 

נוה חתם את ההודעה: "אני מודה לכל חבריי וידידיי על הדרך המשותפת שעברנו ומאחל הצלחה למי שיבוא במקומי".

 

מי שמחליף את נוה הוא עו"ד אורי קינן, שנבחר עוד ב-2015 לכהן כממלא מקומו של ראש הלשכה בכל מקרה של נבצרות או סיום מוקדם של כהונתו.

 

הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין אמורות להתקיים ביוני 2019, בעוד 5 חודשים. לפי חוק לשכת עורכי הדין, במצב בו ראש לשכה התפטר המועצה הארצית צריכה להתכנס בתוך 30-45 יום, ולבחור מחליף. המחליף יכהן בתפקיד עד יוני 2019 אז יערכו בחירות לראשות הלשכה. ביום ראשון הקרוב תערך ישיבה של המועצה הארצית בלשכה בכדי לדון בהתפתחויות ובמצב.

 

 

 

עו"ד אורי קינן, מ"מ ראש הלשכה עו"ד אורי קינן, מ"מ ראש הלשכה צילום: עמית מגל

 

נוה נחקר גם היום

 

נוה נחקר הבוקר שוב במשרדי להב 433. אמש התיר בית משפט השלום בתל אביב לפרסום כי נוה הוא העורך דין הבכיר שנמצא במרכזה של חקירת החשדות לעבירות טוהר מידות הקשורה למינוי שופטים. בית המשפט שלח אותו למעצר בית של 8 ימים - עד ה-23.1 - וכן הרחיק אותו ל-30 יום מלשכת עורכי הדין. במהלך הדיון אמר השופט עלאא מסארווה: "יש חשד סביר הקושר את נוה לעבירות שוחד והפרת אמונים. ראיות שנאספו היום חיזקו את החשד. יש חשש לשיבוש, אבל העוצמה לא גדולה".  

 

במהלך החקירה הטיחו החוקרים בנוה התכתבויות אינטימיות שלו עם אחת החשודות. סנגורו של נוה טוען שההתכתבויות הושגו באופן לא חוקי מהטלפון הנייד שלו. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על כל מידע או התכתבות מתוך הטלפונים הסלולריים של נוה. במקביל המשטרה מסרה כי "בניגוד לשמועות ומידע לא מבוסס שנפוץ בימים האחרונים ברשתות החברתיות, החומר שנאסף לא מהווה חשדות לגבי מינויים של שופטים אחרים"; במשטרה הוסיפו כי גם השופט, שעורכת הדין שנחקרה אתמול חשודה בכך שניסתה לקדם את מועמדותו לביהמ"ש המחוזי, אינו חשוד בביצוע עבירה.

 

בשלב זה צו איסור הפרסום על שמות השופטת ועורכת הדין החשודה עדיין לא הוסר - והן שוחררו למעצר בית של 5 ימים בתנאים מגבילים.

 

שלושה מחברי הוועדה למינוי שופטים מסרו היום עדות בפרשה. עו"ד אופיר סטרשנוב, ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, ב"כ של השופטת, מסר בתגובה כי "השופטת שיתפה פעולה באופן מלא עם החוקרים, ענתה על כל השאלות שנשאלה וכך תמשיך לעשות ככל שתידרש. השופטת מכחישה באופן מוחלט מעורבות בביצוע עבירות כלשהן והיא מקווה כי החקירה תמוצה בהקדם ויובהר כי לא דבק בה רבב".

 

החקירה כוללת בשלב זה שתי פרשיות. בפרשייה הראשונה נחקר חשד לפיו לפני מספר שנים פעל נוה למינוי עורכת דין, לשעבר תובעת משטרתית, לתפקיד שופטת שלום במחוז מרכז. השניים, כך החשד, ניהלו מערכת יחסית אינטימית, ונוה פעל בניגוד לחוק תוך ביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים לקדם את מועמדותה של עורכת הדין בוועדה למינוי שופטים. לבסוף, בסיועו של נוה, היא אכן מונתה לשופטת.

 

הפרשייה השנייה שנחקרת נוגעת לניסיון מהשנה האחרונה של נוה לקדם את מועמדותו של שופט שלום לתפקיד שופט מחוזי. על פי החשד עורכת הדין שנחקרה, ומקורבת מאוד הן לנוה והן לשופט השלום, פעלה בניגוד לחוק לסייע לקידומו של השופט לבית המשפט המחוזי. המינוי לא יצא לבסוף לפועל. "ניצלת את קשריך עם עורך הדין הבכיר כדי לקדם מועמד לשופט מחוזי", הטיחו בה החוקרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x