שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

בימ"ש הוציא צו הקפאת הליכים לרשת האופנה זברה

בימ"ש מינה כנאמן את עו"ד גיל הירשמן; 450 עובדי הרשת, שלה חובות בסך 100 מיליון שקל, הודיעו לבית המשפט לפני הדיון כי הם תומכים בהקפאת ההליכים

ליטל דוברוביצקי 11:5217.01.19

בשורות טובות לרשת האופנה זברה ול-450 עובדיה. שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, יעקב פרסקי, הוציא לבקשת הרשת צו הקפאת הליכים ומינה כנאמן הרשת את עו"ד גיל הירשמן. לאחרון ניסיון רב בתחום האופנה והוא היה הנאמן של רשת יפו תל אביב.

 

 

 

השופט קבע כי "אין מחלוקת שיש צורך דחוף למנות בעל תפקיד אשר יוכל לפקח על המשך הפעילות ויציע החברה להבראה או מכירה".

 

450 עובדי הרשת המיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש הודיעו אתמול לבית המשפט לפני הדיון כי הם תומכים בהקפאת ההליכים. "מדובר ברשת קמעונאית המעסיקה מאות עובדים אשר זהו מקור פרנסתם היחיד. עובדים אשר בחלקם הגדול עובדים שנים ארוכות בחברה ואין ידם משגת למקורות פרנסה חלופיים", נטען בעמדת העובדים.

 

 

פיני פרטוק, מנכ"ל רשת זברה פיני פרטוק, מנכ"ל רשת זברה צילום: ענר גרין

 

הרשת הגישה לפני מספר ימים בקשת הקפאת הליכים למחוזי בבאר שבע לאחר שצברה חובות בסך 101 מיליון שקל. עוד נטען במסגרת הבקשה כי לרשת מעל ל-100 ספקים שונים והחובות לספקים עומדים על כ-50 מיליון שקל. על פי בקשת ההקפאה שהוגשה על ידי עו"ד אילן גלמן ואיתמר כהן החבויות לעובדים עומדים על כ-3.6 מיליון שקל. החוב לבנקים עומד על כ-25 מיליון שקל. החובות למימון חוץ בנקאי עומדים על 8.5 מיליון שקל ועוד.

 

לרשת 31 סניפים מתוכם 3 בזכיינות. עוד טוענים בעלי השליטה כי "לדאבונם לא נותר בחזקתם כול הון עצמי או נכס שיוכלו להציעו לנושים כתרומת בעלים, אלא מלבד יכולות הניהול שלהם אשר ניהלו את הרשת במשך 3 עשורים. אף את קופות הגמל והפנסיה האישיות שלהם, לאחר ותק של 30 שנה ברשת שיעבדו בעלי המניות בתמורה לקבלת כספים ששימשו לתשלום משכורת האחרונה של העובדים (דצמבר 2018)".

 

במסגרת הבקשה נטען כי בין הסיבות שהובלו לקשיים של הרשת "סגירה חד צדדית של מסגרת אשראי וכן נטען כי ישראכארט צמצמה את מסגרת האשראי במהלך השנה האחרונה. במקביל, נטען, "התהפוכות שחלות בענף האופנה פגעו אף הם ברשת והמעבר לרכישות באינטרנט, מדינות השמים הפתוחים ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x