$
משפט

על רקע הפרשה: בלשכת עורכי הדין נערכים ליום שאחרי נוה

אתמול, על רקע הפרשה שמסעירה את עולם המשפט ושבה נוה חשוד, המשיכו רוב מנהיגי הלשכה לשמור על דממה, אך לאור יציאתו של נוה לנבצרות, ההיערכות ליום שבו הוא כבר לא יהיה ראש הלשכה עלתה מדרגה

ענת רואה 08:4217.01.19

בתוך פרק זמן קצר הפך אפי נוה מראש לשכת עורכי הדין הכל יכול למי שלכולם כבר ברור שלא יחזור לכיסאו. כדי להבין את גודל המהפך, כדאי לחזור ליוני 2015, אז נבחר נוה לראשות הלשכה. לאחר בחירתו הוא הצליח ללכד סביבו גם את יריביו ולהשיג שליטה מוחלטת במועצת לשכת עורכי הדין.

 

 

 

לפי החוק, במועצה חברים 48 חברים: 28 שנבחרו בבחירות, 15 נציגי מחוזות בלשכה, ראש הלשכה, ראש הלשכה הקודם ושלושה נציגים נטולי שיוך פוליטי — פרקליט המדינה, מנכ"ל משרד המשפטים והפרקליט הצבאי הראשי. לאחר הבחירות, פנה נוה ליריביו, הציע להם לחבור אליו והצליח ליצור מצב שמתוך 48 חברי מועצה, רק אחד — עו"ד אבי שינדלר — נחשב באופן רשמי כאפוזיציה לנוה. יתר חברי המועצה היו חלק מהקואליציה של נוה או שמעולם לא טרחו להופיע או להשמיע את דעתם במועצה, כך שהיא נשלטה באופן בלעדי על ידי ראש הלשכה.

 

 

אפי נוה אתמול בבית המשפט אפי נוה אתמול בבית המשפט צילום: תומר גנון

 

אתמול, על רקע הפרשה שמסעירה את עולם המשפט ושבה נוה חשוד, המשיכו רוב מנהיגי הלשכה לשמור על דממה, אך לאור יציאתו של נוה לנבצרות, ההיערכות ליום

שבו הוא כבר לא יהיה ראש הלשכה עלתה מדרגה. מאחורי הקלעים התרבו שמות המועמדים לרשת את נוה, ביניהם ניתן למנות את עורכי הדין ציון אמיר, אבי חימי, אביחי ורדי וברוך כצמן. כולם מחכים לכינוס המועצה ביום ראשון הקרוב, שעליה הודיעה אתמול היו"ר עו"ד חוה מרצקי, שבו ידונו בהתרחשויות האחרונות. לא ידוע מה תחליט המועצה והרבה יהיה תלוי ב־5 ראשי המחוזות בלשכה, שנחשבים מקורבים לנוה. בינתיים, בשל הנבצרות, עומד בראש הלשכה עו"ד אורי קינן.

 

הסדקים הראשונים בקואליציה של נוה לא החלו אתמול, אלא ביום שלישי כששלושה חברים בסיעה של נוה, שמכהנים כמשנה לראש הלשכה וכשני סגניו — עורכי הדיו משה טייב, מעיין אמודאי ושחר אורגד — הודיעו על התפטרותם. טייב אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "החלטנו על ההתפטרות בלי קשר לפרשה החדשה. התחושות הן קשות. אני מקווה מאוד לטובת המעורבים שהכל יסתיים בלא כלום. אני בהלם. זה יום עצוב. אני מקווה שהלשכה תלמד לקח".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x