$
משפט

הנאמן בדיון על מכירת הקו-אופ: "נדהמנו כשקיבלנו תשובה שהבדיקה תימשך 4-3 חודשים"

המתח בין הממונה על הגבלים עסקיים ונאמני הקו-אופ נמשך. נציגת הממונה: "בעבר כבר קרה כי תחושת בהילות בעקבות פירוק גרמה לחתימת עסקאות שעשו נזק מאוד גדול לתחרות". בא כוח רמי לוי: "את רשת רמי לוי לא ניתן לפסול בגלל לוחות זמנים, זו תהיה פגיעה חמורה"

המתח בין הממונה על הגבלים עסקיים ונאמני הקו-אופ נמשך. בדיון היום אמרה נציגת הממונה: "בעבר קרה כי תחושת בהילות בעקבות פירוק גרמה לחתימת עסקאות שהממונה אישר שעשו נזק מאוד גדול לתחרות. רצו לסיים בדיקה מהר ולוודא שנושים מקבלים מבוקשם ונזק לצרכנים נמשך שנים רבות לאחר העסקה. למיטב ידיעתנו יש חמש הצעות. דיברנו על 2 הצעות שלוחות הזמנים יהיו ארוכים. ניתן להתקשר עם גורם שלגביו לוחות הזמנים הרבה יותר קצרים".

 

 

 

ד"ר עו"ד שלמה נס, אחד מנאמני הקו-אופ אמר בבית משפט: "נדהמנו כשקיבלנו תשובה שהבדיקה תימשך 4-3 חודשים. אחרי שאמרנו מה שאמרנו, אמרו לנו 'טוב אולי חודשיים'. יש להבין שהפערים הם עשרות מיליונים. בשורה התחתונה יש נושים שלא יקבלו את כספם. לא יכול להיות שבעולם חדלות הפירעון כשיש אלפי עובדים ונושים, את הרגולטור לא מעניין מה קורה שם. לא נעים לממונה לפסול מציע כזה או אחר ונוח לה מאוד להפיל את התיק עלינו".

 

עו"ד שלמה נס. "נדהמנו מהתשובה שקיבלנו" עו"ד שלמה נס. "נדהמנו מהתשובה שקיבלנו" צילום: אוראל כהן

 

בא כוח רמי לוי אמר בבית המשפט כי "את רשת רמי לוי לא ניתן לפסול בגלל לוחות זמנים. זו תהיה פגיעה חמורה". עו"ד גלילה הורנשטיין, באת כוח העובדים אמרה: "אנחנו מבקשים זמן קצר לבדיקה. אנחנו לא משחררים את הממונה מהאפשרות להטיל עליה נזק, או להתריע על נזק שיהיה בלתי הפיך".

 

הדיון בקו-אופ הסתיים והשופט אלכסנדר רון קבע כי ייתן החלטה בהמשך היום בעניין לוחות הזמנים למכירת הקו-אופ.

 

אתמול הגישו נאמני הרשת בקשה לקיים דיון דחוף, וטענו כי אם יהיה עיכוב במכירה לא יוכלו להמשיך להפעיל את הרשת והדבר יפגע בנושים ו-1,000 העובדים. לאחרונה הוגשו הצעות לרכישת הרשת לנאמנים. ההצעה הגבוהה ביותר היא של רשת רמי לוי. על מנת לאשר את ההצעה של רמי לוי ומתחרים אחרים נדרש אישור של רשות ההגבלים (אשר החליפה לאחרונה את שמה לרשות התחרות). הנאמנים סברו כי הממונה על הרשות תיתן את אישורה בזמן קצר על מנת לסיים לפני פסח את מכירת הרשת. אולם הסתבר להם שהתהליך יימשך לפחות חודשיים, והם טוענים כי הדבר לא אפשרי מבחינת תפעול הרשת.

 

במהלך הדיון היום בבית המשפט טענה נציגת רשות התחרות כי "הממונה קיבלה את הסמכות בחוק התחרות הכלכלית לבחון עסקאות מיזוג במסגרתן הממונה בוחנת האם העסקה עלולה להעלות חשש משמעותי לפגיעה בתחרות. עד לאחרונה לא היה ברור מי הולך לקנות את הסניפים. אמרנו לנאמן שיש גורמים שהמכירה להם תחייב בדיקה מעמיקה כי יש חפיפה גיאוגרפית בין הסניפים שהם מחזיקים היום לבין הסניפים הנמכרים. לגבי הגורמים האלה יהיה צורך בבדיקה שתימשך חודשיים עד שלושה וחצי. יש גורמים לעומת זאת שלגביהם העסקה מעלה חששות תחרותיים מצומצמים יותר, מאחר ואין חפיפה גיאוגרפית בין הסניפים הנמכרים לסניפים של מי שמעוניין לקנות אותם, ולגביהם הבדיקה יכולה להיות קצרה בהרבה. אנחנו עושים כל מאמץ לקצר לוחות זמנים. הממונה על הגבלים עסקיים אחראית על שמירת התחרות ולא יכולה לוותר על בדיקה אמיתית. אנחנו מודעים לסיטואציה. אנחנו לא חיים בוואקום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x