$
משפט

מכירת רשת קו-אופ מתעכבת; הנאמנים: לא נוכל להמשיך להפעילה

נאמני הרשת הגישו בקשה לזימון דחוף בנוכחות הממונה על ההגבלים והכנ"ר. לטענתם, "אין באפשרותם להמתין לתשובת הממונה במשך חודשיים, להפעיל את החברה, ולהיכנס להיערכות לחג הפסח"

נורית קדוש 16:3115.01.19

רו"ח חן ברדיצ'ב ועו"ד שלמה נס, נאמני רשת קו-אופ שנקלעה לפני כחודשיים להקפאת הליכים, נגד הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין: השניים הגישו הבוקר (ג') בקשה בהולה לזימון דיון בנוכחות נציגי הממונה והכנ"ר, בטענה שהלפרין מעכבת את מכירת הקו-אופ. הבקשה הוגשה אחרי שאתמול קיימו הנאמנים פגישה עם הלפרין במשרדי רשות ההגבלים, במסגרתה, נמסר להם לטענתם כי בדיקת ההיתכנות למכירת הרשת לרמי לוי שהציע את הסכום הגבוה ביותר עבור הרשת, תיארך כחודשיים, והדבר אינו אפשרי מבחינתם. ההערכות הן כי לוי הציע למעלה מ-250 מיליון שקל על הרשת ונכסי הנדל"ן שבבעלותה.

 

 

 

ההצעה השנייה בגובהה היתה של אבי יוחנן מרשת "זול ובגדול", שפועלת גם היא בירושלים. ההצעות הנמוכות יותר הן של שלום נעמן מ"מחסני השוק", האחים אמיר מ"פרש מרקט" ואייל רביד מויקטורי. במסגרת הפגישה, טוענים הנאמנים כי הציגו להלפרין נתונים אודות הצעות שהתקבלו על ידי המציעים לרכישת פעילות החברה ונכסיה, תוך סקירה מקיפה של נתוני המציע, פריסת הסניפים של לוי ובדיקת המגבלות החלות, ככל שישנן על לוי, בהיבט של התחרות וההגבל העסקי. זאת, בכדי שהלפרין תוכל לגבש עמדה ראשונית טרם פנייה לבית המשפט ודיווח אודות הצעה זוכה. מדובר בפגישה שנייה בפרק זמן של שבוע ימים עם נציגי הממונה.

 

סניף קו-אופ ירושלים סניף קו-אופ ירושלים צילום: עומר מסינגר

 

הנאמנים טוענים כי הופתעו לגלות כי הבדיקה תיארך זמן רב: "לתדהמת הנאמנים, עמדת הממונה כפי שנמסרה בפגישה אתמול היא כי יידרש לה ולצוותה פרק זמן של לפחות חודשיים בבדיקת המציע ומתן עמדה ראשונית ביחס לרכישת פעילות הרשת. זאת כאמור, חרף העובדה שהנאמנים וצוותם הכינו מבעוד מועד את כל המסמכים שהתבקשו על ידי נציגי הממונה, ויתרה מכך - הכינו ביוזמתם סקירה מקיפה אודות המציעים הרלבנטיים, פילוח פעילותם הגיאוגרפית בסניפים שלגביהם עלול להיווצר קושי בהיבט של תחרות והגבל עסקי. למעלה מכך - הנאמנים אף הגדילו והציעו, כי בשלב ראשון תודיע הממונה באלו מבין סניפי החברה עלול להיווצר לגביהם קושי תחרותי בהתייחס לזהות המציע, ואת אותם סניפים להחריג מההצעה ולאפשר לממונה להתמקד בעיקר בהם".

 

הנאמנים, שאין בידיהם מימון להמשך הפעלת הרשת, תיכננו למכור את קו-אופ באופן מיידי, מה שיאלץ אותם להתפשר על המחיר ולבחור במציע שאינו פועל בירושלים, דוגמת אייל רביד מויקטורי. "אין באפשרות הנאמנים להמתין לתשובת הממונה לפחות חודשיים ולהפעיל את החברה, ולהיכנס להיערכות לחג הפסח. ההון החוזר שהנאמנים מנהלים אינו מאפשר את רכישות המלאי הנדרשות לחג הפסח. כמו כן, לצורך הגדלת המכירות נדרשות השקעות של שיווק ופרסום ושינוי סל המוצרים, פעולות שהן לטווח הזמן הבינוני-ארוך. מה עוד שייתכן שהממונה תחזור לנאמנים בתשובה שהיא אינה מאשרת את ההצעה שהוגשה על ידם". הנאמנים מסרו לבית המשפט כי אם לא תתקבל תשובה על ידי הממונה בלוחות זמנים קצרים, הנאמנים לא יוכלו להמשיך ולהפעיל עוד את החברה במצבה, והפגיעה העיקרית תהיה כלפי נושי החברה וכאלף עובדיה.

 

בתחילת השבוע, עוד בטרם נפגשו עם הממונה, ניסו הנאמנים להפעיל לחץ על הלפרין דרך עובדי הרשת, שעורכי דינם שלחו לה מכתב לפיו עודכנו על ידי הנאמנים כי לרשות ההגבלים יקח זמן לאשר את הקונים. במכתב זה התריעו עורכי הדין של העובדים כי אם הרשות תעכב את המכירה, יפנו לבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x