$
רכב

העדכון האחרון? רשות המסים מפרסמת שוב נוסחה לחישוב המס הירוק

בשבועות האחרונים עברה הנוסחה לחישוב מס הקנייה המוטל על כלי רכב מספר תהפוכות, לאחר שהתברר כי הנתונים שהוזנו בה היו שגויים וגרמו להתייקרויות שנעות בין 3,000 שקל - 20,000 שקל

תומר הדר 20:5413.01.19

לאחר אינספור תהפוכות, רשות המסים מפרסמת הערב עוד עדכון לנוסחת חישוב המס הירוק - מס הקניה המוטל על כלי רכב. כזכור, בשבועות האחרונים עברה נוסחת החישוב מספר תהפוכות, לאחר שהתגלה כי הנתונים שהוזנו בה היו שגויים וגרמו להתייקרויות שנעות בין 3,000 שקל במכונית קטנה ועד 20 אלף שקל במכונית היברידית. בסופו של דבר הנוסחה בפועל לא השתנתה.

 

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, על פי רשות המסים הנוסחה הנוכחית תשמש כסוג של נוסחת מבחן, שתבדוק עד כמה שינויי המס ישפיעו על מחירי המכוניות, אך כבר כעת מדגישים יבואני הרכב כי הבעיה העיקרית שיצרה הנוסחה עודנה קיימת: חלק מן המכוניות ההיברידיות המיובאות לישראל כבר לא יוכלו להיחשב לכאלה שמס הקניה עליהן עומד על 30% במקום 83%.

 

מנהל רשות המסים ערן יעקב מנהל רשות המסים ערן יעקב צילום: עמית שעל

 

 

המשמעות עלולה להיות התייקרות של מחירי המכוניות ההיברידיות באפריל הקרוב, כאשר הנוסחה תיכנס לתוקף. יש להדגיש כי הנוסחה שפורסמה על ידי רשות המסים עודנה נתונה לפרשנויות ולערעורים וכאמור - תיבחן שנית לקראת אמצע השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x