$
רכב

הערכה: כ-270 אלף מכוניות חדשות נמסרו ב-2018, ירידה לעומת 2017

בדומה לשנים האחרונות, יונדאי היא מובילת השוק בשנת 2018. הדגם הנמכר ביותר שלה יונדאי איוניק ההיברידית; גורמים בענף: הירידה בשנה החולפת מהווה רק אות פתיחה לקראת מגמת האטה בענף,

תומר הדר 18:1802.01.19

ענף הרכב הישראלי מסכם שנה בינונית ונערך לקראת שנה יותר קשה, כך עולה מנתונים ראשוניים אודות מסירות הרכב לשנת 2018.

 

 

 

מנתונים שנאספו על ידי איגוד יבואני הרכב, אשר אמור לפרסם את סיכום השנה בימים הקרובים, עולה כי בשנה החולפת הצליחו מסירות הרכב לעבור את קו 270 אלף המכוניות, אך לא באופן משמעותי. מחישובים ראשוניים עולה כי מספר המסירות נע בין 271 ל-275 אלף מכוניות. ב-2017 כולה נמסרו 281,563 רכבים - ירידה של 3%.

 

מניתוח נתוני המסירות הראשוני עולה כי בדומה לשנים האחרונות, יונדאי היא מובילת השוק בשנת 2018. הדגם הנמכר ביותר של יונדאי - וגם הדגם הנמכר ביותר בישראל באופן כללי הוא יונדאי איוניק ההיברידית. במקום השני נמצאת קוריאנית שניה: קיה ואילו טויוטה נמצאת במקום השלישי בטבלה. סקודה היא מותג הרכב האירופי הנמכר בישראל - ומחזיקה במקום הרביעי.

 

יונדאי איוניק ההיברידית יונדאי איוניק ההיברידית

 

 

תחזיות קודרות וצמצומים

 

לדברי גורמים בענף, הירידה המאפיינת את 2018 מהווה רק אות פתיחה לקראת מגמת האטה בענף, הן מבחינת מכירות והן מבחינת רווחיות. יודגש כי במהלך השבועות האחרונים החלו מספר יבואני רכב במהלכים המוגדרים על ידי היבואנים כ"רה אורגניזציה" ארגונית. כך לדוגמה הודיעה כלמוביל, יבואנית הרכב הגדולה בישראל המייבאת את יונדאי, מיצובישי ומרצדס על מהלכי רה-ארגון שבמסגרתם קוצצו משרות במספר אגפים במהלך החודש שעבר.

 

לפי הערכות, יבואנים נוספים ביצעו מהלכים שקטים לרה אורגניזציה וצמצום לקראת 2019. בין היתר, יבואני הרכב נערכים לקראת קשיים רגולטוריים שיתבטאו עם כניסת נוסחת המס הירוק החדשה לתוקף באפריל, מה שיביא לייקור של דגמים פופולאריים, שערי מטבע בעיתיים וגם תנודות משמעותיות בשווקים העולמיים היוצרות בעיות אספקה. על פי הערכות, בין הנפגעים הראשונים יהיו גם חברות הליסינג שיסבלו מצמצום משמעותי של פעילות ה"יד ראשונה אפס קילומטרים" לאחר שיבואני הרכב יצמצמו משמעותית את היקף ההנחות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x