$
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

אבי גבאי נפרד מציפי לבני: מפרק את המחנה הציוני

יושב ראש המחנה הציוני הודיע כי הוא מפרק את השותפות עם יושבת ראש התנועה ציפי לבני. גבאי הודיע בהצהרה שמסר: "ציפי, אני מאחל לך הצלחה בבחירות. באתי לפוליטיקה עבור העם ואשאר"; לבני: "טוב שהותרו הספקות ואפשר להתמקד באתגר הלאומי החשוב שעומד לפנינו - מהפך בבחירות הקרובות"

צבי זרחיה 10:5401.01.19

 

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי הודיע הבוקר על פירוק המחנה הציוני ופרידה של מפלגת העבודה ממפלגת התנועה בראשותה של ציפי לבני. הדברים נאמרו בישיבת המחנה הציוני בהשתתפות ליבני. אחרי הדברים היא קמה ועזבה את החדר.  

ציפי לבני ואבי גבאי במהלך הנאום ציפי לבני ואבי גבאי במהלך הנאום צילום: אוהד צויגנברג

 

 

גבאי ומקורביו זועמים באחרונה על ליבני שקראה לאחדות ה"גוש" ולהעמדת מועמד אחר שיעמוד בראש הגוש.

 

גבאי אמר כי "קיוויתי והאמנתי שהשינוי והשותפות החדשה יובילו לצמיחה שלנו, לחיבור של ממש, לפירגון הדדי. אבל הציבור חכם הוא רואה שזה לא מצב הדברים והתרחק. אני עדיין מאמין בשותפות, בחיבורים, בלאחד מחנה גדול ומחוייב לשינוי, אבל חיבורים מוצלחים מצריכים חברות, עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך".

 

"זה לא קורה בשותפות הזאת ולכן אני שוב בוחר בציבור. ציפי, אני מאחל לך הצלחה בבחירות, בכל מפלגה שבה תהיי. אנחנו נמשיך להילחם ולהיות מחוייבים לשינוי שעם ישראל רוצה. באתי לפוליטיקה עבור העם ואשאר תמיד בצד שלו".

 

"עשיתי גם טעויות, בעיקר של התנסחות אחת לא מוצלחת שהיום אני יכול לספר לכם שבאחת הפגישות בינינו עמוס עוז ז"ל תיחקר אותי – מה אמרתי ולמה התכוונתי. בחוכמתו הרבה אמר לי כיצד הייתי צריך להעביר את אותו המסר מבלי לפגוע. יתכן שטעיתי גם בכך שבחרתי לפגוש את הציבור ולא מילאתי את היומן בפגישות עם פרשנים וכותבי טורים. קיבלתי גם את עצתו של יצחק הרצוג ושמרתי על השותפות עם ציפי והתנועה במסגרת המחנה הציוני.

 

"זה לא פשוט להיכנס לשותפות שמישהו אחר הקים, אבל זכרתי שהתחייבתי לעשות מה שנכון לניצחון בבחירות. אפילו ניסיתי להביא לאיחוד מלא של המפלגות. לצערי זה לא קרה. כשהרצוג התפטר. ציפי ביקשה את תפקיד יו"ר האופוזיציה במקומו. כולל כאן, בחדר הזה, אל מול המצלמות כשאמרה שזה התנאי שלה להמשך השותפות. בחרתי בשותפות, כולל סיכום על שיריונים לתנועה. שיריונים שגרמו למתח עצום במפלגה שלי ואפילו ליותר מכך. שוב בחרתי בציבור, שמעתי את הקולות במחנה שלנו שמבקשים אחדות וקיבלתי את בקשתה של ציפי. בחרתי להתעמת עם הפוליטיקה הפנימית ולשמור על האחדות של המחנה".

 

גבאי שמר את דבריו בנושא ההסכם עם לבני לסוף נאומו; לבני קמה, ואמרה "ברשותכם לא אגיב לדברים" – ויצאה מהחדר.

 

שעה קלה לאחר מכן צייצה לבני בטוויטר: "‏תודה למתקשרים, למסמסים ולתומכים. טוב שהותרו הספקות ואפשר להתמקד באתגר הלאומי החשוב שעומד לפנינו, כל המאמינים באמת בדרך - מהפך בבחירות הקרובות".

 

ח״כ יואל חסון חבר התנועה צייץ בטוויטר: ״מהיום הראשון גבאי לא קיבל את עיקרון השותפות, השותפות שהביאה 24 מנדטים, התוצאות בסקרים היום הם תוצאה ישירה של הנהגת היחיד של גבאי. ‏מתוך מצוקה של גבאי בתחום הוא הפך את המחנה הציוני למפלגת נישה ודחק את הדגל המדיני - בטחוני. ‏ניהול מדינה זה עסק רציני למדינאים״.

 

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הגיב אף הוא ואמר, "‫אני לא מתערב באיך השמאל מחלק את הקולות שלו. מה שחשוב לי הוא שהימין יקים גם את הממשלה הבאה וימשיך להוביל את מדינת ישראל. לצורך זה חייבים להצביע רק לליכוד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x