שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

בחירות 2019

מבקר המדינה: "אעקוב בבחירות אחרי חשבונות מזויפים של גורמים פוליטיים"

שפירא על התקפות נתניהו: "מי שמעמיד את עצמו בתפקיד הביקורת, חייב להיות צוק איתן בדעתו ולא ללכת שבי אחרי רוחות הביקורת"; יחימוביץ' פנתה ליועמ"ש וליו"ר הכנסת לשקול להאריך כהונת שפירא מחשש שבגלל הבחירות התפקיד יישאר לא מאויש.

שחר אילן 18:3431.12.18

מבקר המדינה יוסף שפירא יקיים במערכת הבחירות הקרובה ביקורת בזמן אמת אחר חשובות מזוייפים ובוטים של גורמים פוליטיים. כך חשף המבקר בישיבת סיכום הקדנציה של הוועדה לביקורת המדינה.

 

יו"ר הועדה לביקורת המדינה ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הביעה חשש כי בשל הבחירות לא ימונה מבקר חדש עד מועד סיום כהונתו של שפירא ב-3 ביולי 2019. היא הודיעה שפנתה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בהצעה לשקול את הארכת כהונתו המבקר.

 

שפירא התייחס בישיבה להתקפות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקורביו נגדו במהלך הקדנציה האחרונה ואמר: "קצפו של ראש הממשלה יצא עלי כבר בדו"ח המעונות. מי שמעמיד את עצמו בתפקיד הביקורת, חייב להיות צוק איתן בדעתו ולא ללכת שבי אחרי רוחות הביקורת. אני לא התייחסתי לביקורת. זו חובתי וכך הצהרתי אמונים כשהתמניתי לתפקיד. האמת עומדת לנגד עיננו".

 

 

מבקר המדינה, יוסף שפירא מבקר המדינה, יוסף שפירא צילום: אלכס קולומויסקי

 

בעניין החקירות נגד ראש הממשלה אמר המבקר שהוא סומך על היועץ המשפטי מנדלבליט "שיקבל את ההחלטות הנכונות ולא ייכנע לשום לחץ ציבורי. לדבריו, היועמ"ש "עומד בפרץ, לא חושש ולא נכנע. אפשר לראות זאת גם על פי החלטותיו. שירתנו יחד בפרקליטות הצבאית ואני סומך עליו שיקבל את ההחלטות הנכונות ולא ייכנע לשום לחץ ציבורי".

 

 

ח"כ שלי יחימוביץ' ח"כ שלי יחימוביץ' צילום: עמית שאבי

 

שפירא ציין כי במשרדו החלו היערכות מיוחדת לקראת הבחירות וזאת תכלול ביקורת במרחב הסייבר – חשבונות ובוטים מזויפים וכן שאלות הנוגעות למימון בחירות והתמודדות בפריימריז. לדברי המבקר, מדובר בביקורת בזמן אמת שתערך בחלקה תוך כדי מערכת הבחירות.

 

יחימוביץ' אמרה למבקר ש"תפקדת בתקופה קשה ומורכבת. מי כמונו יודעים תחת איזה איומים עבדת. עמדת בעוז בכל הלחצים והאיומים". היא ציינה במיוחד את הצעת החוק לצמצום סמכויות המבקר של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שלא קודמה בסופו של דבר. יחימוביץ' טענה ש"היה כאן סוג של משחק כפול כששרת המשפטים איילת שקד דואגת שהחוק יובא לוועדת שרים ומודיעה ברגע האחרון שהיא מורידה אותו. זו שיטה להחזיק קצר או ליצור איום מרחף על ראש המבקר תדיר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x