שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

כתבי אישום ראשוניים בפרשת נתיבי ישראל נגד יו"ר ועדת המכרזים וארבעה ספקים

בכתב האישום שהוגש נגד שימי בן דוד, נטען שהוא לקח שוחד ממודד שעבד מול נתיבי ישראל, בתמורה לקידום ענייניו של המודד. עוד עולה כי בן דוד קיבל במרמה חוזי עבודה עבור ספקים אליהם היה מקורב, זאת תוך הסתרת מידע רלוונטי מהגורמים המאשרים בחברת נתיבי ישראל

תומר גנון 12:2231.12.18

הפרקליטות הגישה היום (ב') כתבי אישום ראשוני בפרשת נתיבי ישראל נגד יו"ר ועדת המכרזים ומ"מ מנהל אגף הרכש לשעבר, שימי בן דוד, וארבעה ספקים על עבירות שוחד ומרמה. בכתב האישום שהוגש נגד בן דוד, נטען שהוא לקח שוחד ממודד שעבד מול נתיבי ישראל (לשעבר מע"צ), בתמורה לקידום ענייניו של המודד. עוד עולה מכתב האישום כי בן דוד קיבל במרמה חוזי עבודה עבור ספקים אליהם היה מקורב, זאת תוך הסתרת מידע רלוונטי מהגורמים המאשרים בחברת נתיבי ישראל.

 

אילוסטרציה. כתב האישום נגד שימי בן דוד אילוסטרציה. כתב האישום נגד שימי בן דוד צילום: shutterstock

 

 

ארבעת כתבי האישום הנוספים שהגישו עוה"ד קרן שמיר-עוז, ערן זלר, ויוראי מצלאוי מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, הם נגד הספקים יוסי קורצוולד, יצחק ונונו, ליאור לנקרי ומוריס בר-גיל והחברות שבאמצעותן פעלו. קורצוולד הואשם כי בשלוש הזדמנויות נתן שוחד לבכיר בנתיבי ישראל. ונונו, לנקרי ובר-גיל, והחברות שבאמצעותן פעלו, הואשמו כל אחד בקבלת דבר במרמה ובסיוע להפרת אמונים של בכירים בנתיבי ישראל.

 

כתבי האישום נגד ונונו, לנקרי ובר-גיל והחברות שבבעלותם, הוגשו יחד עם הסדרי טיעון שנחתמו איתם. במסגרת הסדרי הטיעון צפויים השלושה להודות בכתבי האישום כבר בדיון הקרוב שיתקיים בעניינם. הצדדים יבקשו במשותף מבית המשפט לאשר את ההסדרים, להרשיע את הנאשמים ולהטיל עליהם עונשי מאסר, שאותם יוכלו לרצות בעבודות שירות, במידה ויימצאו מתאימים לכך ע"י הממונה בשירות בתי הסוהר. על פי ההסדר, על בר גיל ייגזרו 3 חודשי עבודות שירות ועל לנקרי וונונו ייגזרו 6 חודשי עבודות שירות. כמו כן, הצדדים יטענו במשותף להטיל על שלושת הנאשמים קנסות בסך מצטבר של 2.5 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x