$
משפט

רשות ני"ע פשטה על משרדי אירונאוטיקס; בכירים זומנו לחקירה

רשות ני"ע הוציאה צו איסור פרסום על כל פרטי החקירה למשך 180 יום; בחקירה אחרת נגד אירונאוטיקס הוחלט על כתב אישום נגד 10 נושאי משרה בכפוף לשימוע - כולל המנכ"ל עמוס מתן

גולן חזני ותומר גנון 12:0131.12.18

חוקרי רשות ניירות ערך פשטו הבוקר (שני) על משרדי אירונאוטיקס והחרימו מסמכים של החברה. בנוסף, בכירים לחקירה זומנו הבוקר לחקירה במשרדי הרשות בתל אביב. רשות ני"ע הוציאה צו איסור פרסום על כל פרטי החקירה למשך 180 יום.

נגד אירונאוטיקס מתנהלת מזה יותר משנה חקירה פלילית של משרד הביטחון והמשטרה, שעליה מוטל צו איסור פרסום. מה שניתן לומר לגביה הוא שהחקירה נוגעת ללקוח מהותי של החברה. החקירה נגד אירונאוטיקס התנהלה מ־2017, ובסוף אוגוסט 2018 הודיעה החברה כי המנכ"ל עמוס מתן, יחד עם עוד עשרה נושאי משרה נוספים, יועמדו לדין בכפוף לשימוע שייערך להם.

  

ב־21 בינואר צפויה להתכנס אסיפת בעלי המניות. מהזימון לאסיפה, שפרסמה אירונאוטיקס מוקדם יותר החודש, עולה כי בעלי המניות יתבקשו לאשר את פוליסת ביטוח אחריות הדירקטורים ונושאי המשרה של החברה, בתחום של עד גבול אחריות של 30 מיליון דולר.

  

מהזימון עולה שמתן הוחרג מהפוליסה החדשה. הוא הוחרג גם מאישור של כיסוי נוסף בהיקף של עוד 20 מיליון דולר, שבעלי המניות מתבקשים לאשר נוכח תביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה. עלות הרחבת הפוליסה היא כ־100 אלף דולר בשנה.

 

 

 עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x