$
משפט

נדחתה בקשתו של יוזם המעילה בבנק למסחר עופר מקסימוב להשתחרר ממאסר

עם זאת, הוועדה קבעה שתתכנס שוב בעוד כחצי שנה לבחון שוב את בקשתו של מקסימוב, שריצה עד עתה 17 שנות מאסר בפועל

תומר גנון 10:5931.12.18
נשאר בכלא: ועדת השחרורים שליד כלא מעשיהו החליטה לדחות את בקשתו של יוזם המעילה בבנק למסחר, עופר מקסימוב, להשתחרר ממאסר. עם זאת, הוועדה קבעה שתתכנס שוב בעוד כחצי שנה לבחון שוב את בקשתו של מקסימוב, שריצה עד עתה 17 שנות מאסר בפועל. דעת המיעוט בוועדה הייתה שיש לשחררו כבר עתה.

 

מקסימוב אומנם סיים לרצות את עונש המאסר שהטיל עליו בית המשפט העליון, 17 שנים, אולם הוא נמצא כעת בתקופה שבה עליו לשלם קנס או להישאר במאסר. מקסימוב טוען שאין באפשרותו לשלם את הקנס, ועל כן הוא עדיין במאסר. הוועדה ציינה בהחלטה שלפי חוות דעת שהוגשו לה מקסימוב עשה דרך ארוכה וטובה, חלקה ביוזמתו, לקיים הליך גמילה מהתמכרויות.

 

 

עופר מקסימוב עופר מקסימוב

 

פרקליטתו של מקסימוב, עו"ד רינת פרידמן, מסרה בתגובה כי "היום ועדת השחרורים הלכה צעד קדימה בהחלטתה לאפשר לעופר מקסימוב להתייצב בפניה שוב בחלוף שישה חודשים וזאת בהתחשב במאמצי השיקום הניכרים שעשה האסיר לאורך תקופה ארוכה הן בכלא והן מחוצה לו. חשוב לציין את דעת המיעוט שסברה כי ניתן כבר היום לשחרר את עופר שחרור מוקדם וזאת לאור ההליך הטיפולי והשיקומי שעבר ולאור יתרת המאסר. כל אלו הצדיקו בעיני דעת המיעוט שאת שחרורו המוקדם כבר היום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x