$
תיירות

לישון עם אריות: האם זהו ה-Airbnb הכי מיוחד בעולם?

חברה מדרום אפריקה מציעה להשכרה בית עם שלושה חדרי שינה שנמצא במתחם מוגן, בו 77 אריות משוטטים באין מפריע. וכמה עולה התענוג?

שירות כלכליסט 22:2231.12.18

 

 

בקוטג' הזה תוכלו לגור כמו מלכי האריות - ממש לצד אריות אמיתיים. חברת GG Covservation מהאריסמית', דרום אפריקה, מציעה לאורחים את האפשרות לשכור בית עם שלושה חדרי שינה שנמצא במתחם מוגן, בו 77 אריות משוטטים באין מפריע. אפשר להזמין שהות דרך Airbnb תמורת 104 דולר ללילה.

 

סוזן סקוט, אחראית השימור, אומרת שהנכס בטוח לגמרי הודות לגדרות חשמליות חזקות שמקיפות אותו. אפשר לעשות ברביקיו על המרפסת לקול שאגות האריות ומקהלת הציפורים שמקיפות את הבית. סוזן, במקור מלידס שבאנגליה, אומרת שהאורחים קרובים כל כך לאריות עד שהם מרגישים כמו חלק מהשבט, ושזה מצוין כדי לצפות בהתנהגותם. והיא מסבירה: "את נמצאת קרוב מאוד לאריות, פחות ממטר כשאת עומדת על יד הגדר, והמדרגות, מפתן הכניסה והפטיו נמצאים שני מטר מהם. זה גורם לך להרגיש שאת כמעט חיה בקרבם, כחלק מהשבט. החלק הטוב ביותר בזה הוא שניתן לשמוע את הנהמות הליליות של 77 אריות בסראונד, באמת מעורר השראה לשמוע את זה. הבתים בהם אנחנו גרים מוקפים מ-360 מעלות במחנות של אריות, ומכאן האפקט".

 

 צילום: GG Conservation

 

בטיחות האורחים מובטחת ע"י גידור תקני. סקוט: "כל האריות נמצאים במחנות, או הסגרים, שמוקפים בגידור חזק שעומד בכל תקני שימור הטבע של דרום אפריקה שעוסקים בהחזקת טורפים. יש לנו גם גדרות חשמליות בתוך ומעל כל המחנות. זהו אמצעי זהירות הכרחי לבטיחות האריות, כיוון שהם עלולים גם לעבור גדרות ולהרוג זה את זה אם הם רוצים".

 

 צילום: GG Conservation

 

"ההלם החשמלי מהגדרות גורם לאריות להתרחק מהן ושומר עליהם אחד מהשני. הערך המוסף של הגדרות החשמליות הוא ביטחון נוסף עבור האורחים. "השמורה היא בית גם לאנטילופות, זברות, אנטילופות אפריקניות, בנות יענה, אימפלות, גנואים ודמאליסקים, שהם סוג מיוחד של אנטילופה שחיה בדרום אפריקה, לסותו ונמיביה. ניתן להזמין גם סיורים ממונעים בעלות נוספת ו"הליכות מופלאות" בשמורת הטבע השכנה.

 

הבית עצמו מכיל שלושה חדרי שינה, אח עצים, מטבח מאובזר, חדר שינה מרכזי, מתקן ברביקיו וגישה לאינטרנט.

 

  צילום: GG Conservation

 

GG Conservation הוא ארגון ללא מטרות רווח, ודמי ההרשמה שמשולמים באתר של Airbnb הולכים ישר אליו כדי לעזור לו לשמר את האריות. על פי סטטיסטיקות עדכניות אריות נמצאים בסכנת הכחדה ממשית עקב ציד, אובדן אזורי מחיה ומחלות. תוך 50 שנה בלבד צנחה אוכלוסיית האריות מחצי מיליון ל-20,000 בלבד כיום – מה שמגדיר אותם רשמית כזן במצב קריטי.

 

סוזן עזבה עבודה במכירות באנגליה לפני ארבע שנים כדי להפוך למנהלת השמורה, והיא נלהבת לקבל אורחים שרוצים לחוות את הקסם של בית האריות.

 

 צילום: GG Conservation

 

 

היא סיכמה: "האורחים יכולים לחיות פה בקרב האריות, ולראות ממקור ראשון את המלכותיות של הזן הזה. הם יכולים לראות את סביבת המחיה הטבעית שלהם, ואת האינטראקציה בין האריות לזוגותיהם שהיא לעתים קרובות מאוד מעניינת, מחממת לב ומשעשעת. אנחנו ייחודיים בזה שאנחנו שמורת אריות אתית שלא מבצעת רבייה יזומה ולא מאפשרת מגע פתוח עם הציבור. ועדיין אנשים יכולים לצפות באריות ממש מקרוב במצבם הטבעי, בעוד שהכסף שהם משלמים על כך הולך לארגון שלנו ועוזר לשמור על האריות בטוחים ומוגנים".

 

  צילום: GG Conservation

בטל שלח
    לכל התגובות
    x