$
משפט

מתנות הבר מצווה של ילדי אלוביץ' ישוחררו עם מלוא הריבית

כך עולה מהסכמות שאליהן הגיעו בני הוזג עם הפרקליטות, לאחר שהיו חלוקים בשאלה מהי הריבית שיישאו הכספים שהוקפאו עם פתיחת החקירה. כמו כן שוחררו גם שני חשבונות נוספים שבהם כספים השייכים לבני הזוג; שאר נכסיהם של בני הזוג בשווי של כ-80 מיליון שקל, מלבד התכשיטים ורכבה של איריס אלוביץ', יוקפאו לעוד 42 חודשים

תומר גנון 22:2427.12.18

הפרקליטות תשחרר מאות אלפי שקלים בתוספת הריבית המלאה שנצברו בחשבונות של שאול ואיריס אלוביץ', והשייכים לשני בניה של איריס, אשר הוקפאו עם פתיחת החקירה בתיק 4000. כך עולה מהסכמות שאליהן הגיעו השבוע בני הזוג עם הפרקליטות. עוד נקבע בהסכמות כי שאר הנכסים של בני הזוג שהוקפאו, בשווי של כ-80 מיליון שקל (נדל"ן, ני"ע וכספים), יישארו בידי המדינה למשך 42 חודשים נוספים.

 

הכספים שישוחררו בשני חשבונות על שם בני הזוג הם מתנות בר מצווה שקיבלו הילדים שצברו ריבית. הפרקליטות הסכימה בעבר לשחרר את הכספים, ואולם הצדדים היו חלוקים על גובה הריבית שיישאו הכספים. הפרקליטות ביקשה שהריבית תהיה ריבית בנק ישראל, בעוד שילדי אלוביץ' דרשו שהריבית תהיה 6%.

 

איריס ושאול אלוביץ' איריס ושאול אלוביץ' צילום: דנה קופל

 

במסגרת ההסכמות נקבע שהכספים והריבית במלואה ישוחררו. ערעור שהגישו הילדים, המיוצגים על ידי עוה"ד איתן מעוז ודניאל עינב, על החלטת בית משפט השלום בת"א שהריבית תהיה ריבית בנק ישראל - יימחק.

 

עוד נקבע בהסכמות שאליהן הגיעו סנגוריהם של בני הזוג, ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, עם עו"ד ניצן וולקן מחלקת ני"ע בפרקליטות, שהמדינה תשחרר גם את רכב האאודי של איריס. נכסים אלה מצטרפים לתכשיטים וחפצי אומנת בשווי של 6 מיליון שקלים שבית המשפט הורה בעבר לפרקליטות לשחרר. 

 

במסגרת ההסכמות שוחררו גם שני חשבונות נוספים שבהם כספים השייכים לבני הזוג אלוביץ'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x