$
משפט

בלעדי לכלכליסט

קורא תיגר על אפי נוה: ציון אמיר שוקל לרוץ לראשות לשכת עו"ד

היו"ר המכהן נוה התבשר אתמול על הגשת כתב אישום נגדו בשלוש עבירות – כניסה ויציאה לישראל שלא כדין וקבלת דבר במרמה. אמיר: "יש אליי פניות רבות מכל קצות הקשת המקצועית"

משה גורלי 18:4627.12.18

עו"ד ציון אמיר שוקל לרוץ לראשות לשכת עורכי הדין בבחירות הקרובות יתקיימו בחודש יוני. זוהי קריאת התגר המשמעותית הראשונה על היו"ר המכהן אפי נוה שהתבשר רק אתמול על הגשת כתב אישום נגדו בשלוש עבירות – כניסה ויציאה לישראל שלא כדין וקבלת דבר במרמה. כתב האישום הוגש יומיים לפני שידור התכנית 'עובדה' היום בערב בה הוא אמור להציג את גרסתו.

 

אמיר הגיב לידיעה: "יש אליי פניות רבות מכל קצות הקשת המקצועית. אני מקשיב ושוקל. יש לי גם הצעות להיכנס לפוליטיקה. אקדיש מחשבה עמוקה לכל האפשרויות". אמיר מכהן כיו"ר נשיאות בית הדין המשמעתי הארצי של לשכת עורכי הדין וכסניגור פלילי ייצג בין היתר את נשיא המדינה משה קצב, השר לשעבר גונן שגב, את אלי טביב, דודו טופז ומספר ראשי ערים. אגב, אמיר חולק עם נוה דמיון מסוים ברקע הביוגרפי. שניהם בנים להורים יוצאי מדינות ערב, שניהם גדלו בפריפריה ופילסו דרך מכובדת אל צמרת המקצוע.

 

 

 

עו"ד ציון אמיר עו"ד ציון אמיר צילום: מאיר אזולאי

 

נוה אינו מתכוון לוותר ומבחינתו כתב האישום אינו סוף פסוק. הוא תולה את נחישות הפרקליטות להאשימו בהתנכלות אישית מצד פרקליט המדינה שי ניצן. זאת, לאחר שנוה הבהיר בעבר לניצן כראש לשכה וכנציגה בוועדה לבחירת שופטים לא יתמוך במועמדותו לבית המשפט העליון. לכן, סבור נוה, שיש לניצן אינטרס אישי להסיר אותו מעל דרכו. מצד שני, בפרקליטות טוענים שההחלטה להגיש כתב אישום היא על דעת כל הפרקליטים שמעורבים בתיק, במיוחד כשאין מחלוקת על יסודות העבירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x