$
משפט

פרסום ראשון

"ההוצאות שלי עמדו על 106 מיליון שקל"

מייסד טיב טעם קובי טריביטש טוען בתגובה לבית המשפט כי הוצאותיו בין 2010 ו-2017 הגיעו להיקף עצום. לטענתו, המנהל המיוחד לנכסיו ניסה להכפישו כשטען שהוא מבריח נכסים. לדברי טרייביטש, רק הוצאות המחייה של משפחתו עמדו על 8 מיליון שקל. בין השאר, ערך בר מצוה לבנו בחצי מיליון שקל

איש העסקים קובי טריביטש, מייסד טיב טעם משיב מלחמה למנהל המיוחד לנכסיו, עו"ד אופיר פדר. בתגובה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוא טוען כי פדר "שוב בוחר להכפיש את שמי כמי שפועל להברחת נכסיו, כאשר אני משתף עימו פעולה באופן מלא ומוסר לו כל מידע שיש בידי".

 

לדברי טריביטש, נסיונותיו של פדר "לצייר אותו כמי שמבריח נכסים" גובלים בחוסר תום לב: "אינני מסתיר דבר. כל הפעולות שנעשו בנכסיי במהלך השנים תוארו בדוחות כספיים שונים שהוגשו לרשויות המס והעתקים מהם נמסרו למנהל המיוחד".

 

 

 

תגובתו של טריביטש ניתנה לאחר שלאחרונה טען פדר, כי הוא חייב שבעניינו "רב הנסתר על הגלוי. עולה חשד ממשי כי הוא מסתיר כספים מנושיו".

 

המנהל המיוחד ביקש מבית המשפט להורות לטריביטש להבהיר "להיכן נעלמו או מה עלה בגורלם של כלל התקבולים שקיבל החייב במהלך השנים שקדמו לקריסתו הכלכלית בגין מכירת מניותיו בחברת טיב טעם".

 

קובי טריביטש קובי טריביטש צילום: אביב חופי

 

 

כזכור, בפברואר האחרון נחשף כי טריביטש הגיש מטעמו בקשה לבית המשפט למתן צו כינוס ולהכרזתו כפושט ר גל בטענה שצבר חובות של כ-19 מיליון שקל.

 

במסגרת הבקשה הוא ציין כי "למעשה החובות שבגינם אני פונה לבית המשפט הינם חובות שנוצרו כתוצאה מקריסת 'שוק אלנבי רוטשילד' שהקמתי". במרץ האחרון ניתן צו כינוס ועו"ד פדר מונה כמנהל מיוחד לנכסיו של טריביטש. המנהל המיוחד טען כי "נראה כי במהלך שמונה השנים האחרונות בלבד קיבל החייב לידיו אך ממכירת מניותיו בטיב טעם סכום העולה על כ-93 מיליון שקל".

 

טריביטש לא נותר חייב ובתגובה שהגיש היום לבית המשפט באמצעות עו"ד יואב רז ממשרד עו"ד איתן ארז טען כי הוצאותיו בין השנים 2010 עד 2017 הסתכמו בכ-106 מיליון שקל.

 

"כל הכנסותיי ממכירת מניות טיב טעם נותבו להשקעות אחרות ולעסקים אחרים וכן לצורך כלכלת בני משפחתי ושלי", טען טריביטש. "ספגתי הפסדים רבים במשך השנים בניהול תיקי ני"ע ובתנודות שוק ההון. הפסדים אלו נגררו במהלך השנים והוחזרו כמעט במלואם".

 

מהתגובה עולה כי הוצאת המחייה של טריביטש ושל בני משפחתו עמדו מאז 2010 ועד 2017 על כ-8 מיליון שקל. בין השאר, מציין טריביטש כי ערך בר מצווה לבנו בשנת 2012 בעלות כוללת של כ-500 אלף שקל.

 

בהקשר זה מציין טריביטש כי "כלכלתי את משפחתי במשך כל אותן שנים ברמת חיים מכובדת. כל הוצאות המשפחה באותן שנים היו ממקורותיי. כך שאני מעריך זאת בממוצע של 100 אלף שקל בכל חודש". כמו כן הוא מפרט בין הוצאותיו השקעות רבות שביצע בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x