$
משפט

בלעדי לכלכליסט

הרב יונה מצגר מבקש מביהמ"ש הטבה בתנאי חופשותיו מהכלא

מהעתירה עולה כי הרב הראשי לשעבר, שמרצה עונש מאסר של 3.5 שנים על עבירות שוחד והפרת אמונים, יצא עד כה ל-12 חופשות מהכלא כששני בני משפחה מפקחים עליו והוא שוהה במעצר בית חלקי. כעת מבקש מצגר להסתפק במפקח אחד וכן כי מעצר הבית יצומצם לשעות הלילה בלבד

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר (66) המרצה עונש מאסר בן 3.5 שנים בכלא מעשיהו בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד והפרת אמונים הגיש היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז עתירת אסיר לשינוי תנאי חופשותיו.

 

במסגרת העתירה שהוגשה על ידי עו"ד אליה של"ם מבקש מצגר, כי כשהוא נמצא בחופשה מהכלא מעצר הבית יצומצם לשעות הלילה בלבד וכן כי מצגר לא יידרש להיות בפיקוח שני ערבים צמודים.

 

בעתירה נטען, כי הערבים של מצגר הינם אישתו וילדיו וכי חיובו של מצגר לשהות בפיקוחם של שני ערבים צמודים "גורם לטרחה רבה לילדיו, בני זוגם וילדיהם אשר נאלצים לשהות במשך כל החופשה בביתו של מצגר (דירה צנועה ולא גדולה) עם כול ילדיהם".

 

עוד נטען, כי "בעוד כחודשיים וחצי עתיד מצגר להתייצב בפני ועדת השחרורים. לצורך עריכת תוכנית שיקום לקראת שחרורו המוקדם על העותר למצוא 'כולל' או ישיבה שבה יוכל ללמוד במסגרת תוכנית השיקום. פתיחת מעצר הבית נדרש גם על מנת לאפשר למצגר לבדוק מקום לימודים שיתאים לו, לצורך בניית תוכנית לקראת שחרור מוקדם".

הרב יונה מצגר הרב יונה מצגר צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

בעתירה מצויין כי מצגר בן ה-66 הוא אב לשישה ילדים וסב לעשרות נכדים. הוא מרצה עונש מאסר בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד והפרת אמונים. עוד נטען כי "התנהגותו של העותר במאסר מופתית וללא רבב. הוא שימש מורה באגף החינוך בכלא במשך כשנה וכעת עובד במכבסה.

 

"החל מחודש מרץ 2018 יוצא מצגר לחופשות מבית הסוהר. עד כה יצא ל-12 חופשות (שתיים מהן לצרכים רפואיים - ל.ד) בתנאים הבאים: שני ערבים צמודים ומעצר בית חלקי. אושר למצגר לצאת לזמנים קצובים לצורך תפילות במניין בבית הכנסת בתל אביב. מכול החופשות חזר מצגר במועד וללא וללא כול הפרה.

 

"באוגוסט 2018 פנה מצגר וביקש לשנות את תנאי חופשותיו כך שיוסר ערב צמוד אחד ומעצר הבית יצומצם לשעות הלילה בלבד. עד היום (נכון ל-17 בדצמבר - ל.ד) לא התקבלה החלטה בבקשתו של מצגר לשנות את תנאי חופשותיו... משטרת ישראל מתנערת מחובתה לקבל החלטה בבקשתו של מצגר על אף שחלפו כ-4 חודשים מאז הוגשה", נטען.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x