$
רכב

בלעדי לכלכליסט

הטבה על תנאי: שמירת שבת דוחה הוזלת ביטוח רכב

ח"כ רועי פולקמן נגד ח"כ ניסן סלומינסקי: מעכב בוועדת החוקה את הוזלת ביטוח החובה לרכב רק כדי לקדם עוד הנחה לציבור הדתי

רחלי בינדמן 06:5120.12.18

האם יו"ר ועדת החוקה ח"כ ניסן סלומינסקי ממשיך לעכב את הוזלת ביטוחי הרכב לציבור רק בגלל דאגתו לציבור הנוסעים הדתי? ל"כלכליסט" הגיע מכתב ששלח אליו בעניין אתמול ח"כ רועי פולקמן.

  

 

סלומינסקי. "הכדור אצל האוצר" סלומינסקי. "הכדור אצל האוצר" צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

משרד האוצר ורשות שוק ההון מנסים כבר שלוש שנים לדרוש מחברות הביטוח לתת הנחה בתעריף ביטוח החובה לרכב למחזיקי קילומטראז' נמוך. מי שהכשיל את המהלך היה ח"כ סלומינסקי, שבדיון בינואר 2016 התנה את אישורו בהנחה נוספת למי שרכבו מושבת יום בשבוע. סלומינסקי טען כי השבתת הרכב ליום בשבוע מפחיתה שביעית מהסיכון לתאונות בשבוע, ולא הואילו הסברי נציגי רשות שוק ההון כי נהגים שאינם נוסעים בשבת לא תמיד נוסעים פחות בשאר ימי השבוע.

 

כעת מנסה ח"כ פולקמן להחיות את הרעיון. "אישור ההצעה לתמחור מוזל על שימוש מועט לא מקודם משום שמונחת על השולחן הצעתך כי שומרי שבת יקבלו הנחה קטגורית בביטוח חובה בלי שזו תותנה בהתייחסות במספר הקילומטרים שצובר הנהג — לאור העובדה כי בשבת הרכב מושבת אף הוא מנסיעה", כתב פולקמן.

 

פולקמן הוסיף כי, "כוונת הנוהל היתה להקל, לדוגמה, על משפחות צעירות שעושות שימוש ברכב בעיר להסעת ילדים למסגרות ונסיעה לעבודה. שעות נסיעה מועטות מורידות את הסיכויים לביצוע תאונה, ובשל כך מתאפשר להוריד את מחיר הביטוח". פולקמן תקף את הצעת סלומינסקי: "הצעתך חסרת היגיון משום שאין בהשבתת רכב ליום בשבוע כדי להעיד על מרחק הנסיעה שמבצע הנהג ביתר ימי השבוע". פולקמן קרא לסלומינסקי לשוב לדיונים ולשקול חלופות.

 

ח"כ סלומינסקי אמר ל"כלכליסט" כי "התניות כאלה הן הדרך להגיע להבנות. לאחרונה נפגשתי עם נציג האוצר ואמרתי לו שהכדור אצלו. לא מעט חברות ביטוח נותנות הנחות בביטוח מקיף על אי נסיעה בשבת. נראה שהן מבינות שזה שווה להן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x