$
משפט

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש העיר חדרה

מהמשטרה נמסר כי נגד צביקה גנדלמן התבססה תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה. לפי החשד, גנדלמן קידם אינטרסים של קבלן מוכר בעיר - בתמורה לתמיכתו במועמדותו בבחירות המקומיות

גלעד מורג 17:4218.12.18
המשטרה מסרה אחר הצהריים (ג') כי ממצאי החקירה נגד ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן והקבלן סמי לוי "ביססו תשתית ראייתית לכאורה לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה".

  

החקירה כללה מספר פרשיות שבמהלכן נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות גנדלמן ולוי. ראשיתה של החקירה הגלויה לפני כחצי שנה, אז נעצר גנדלמן. לפי החשד, בהיותו מועמד לראשות העיר הוא פעל לקידום אינטרסים של לוי, דמות בעלת השפעה גדולה בחדרה - בתמורה לתמיכתו האלקטורלית במועמדותו של גנדלמן.

 

במשטרה טוענים כי קרבה פסולה זו לא דווחה על ידי הצדדים לגורמים הרלוונטיים בעירייה וזאת חרף היותם של החשודים בניגוד עניינים כאמור. לטענת המשטרה, ממצאי החקירה ביססו כאמור תשתית ראייתית לכאורה נגד גנדלמן ולוי, כל אחד על פי חלקו, לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה.

 

צביקה גנדלמן צביקה גנדלמן צילום: יריב כץ

זמן קצר לאחר מעצרו פורסם ב-ynet כי גנדלמן צולם והוקלט על ידי חוקרי המשטרה, מה שהוביל לחשד כי ביצע עבירות פליליות. במהלך החקירה הסמויה הכניסו אנשי יחידת הטכנולוגיה של להב 433 מצלמה ואביזרי הקלטה שתיעדו במשך 24 שעות את המתרחש בלשכת ראש העיר. החוקרים רצו ללמוד על מערכת היחסים בין ראש העיר לבין הקבלן סמי לוי.

  

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות, לצורך עיון והחלטה האם להגיש כתב אישום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x