$
דעות

ההתעקשות של כחלון על זליכה היא אצבע בעין לנתניהו

ספק אם החלטת שר האוצר להעמיד את החשב הכללי בראש הוועדה לבחינת יוקר המחייה תתממש. ייתכן שהמינוי הוא דרכו של כחלון לתקוע לנתניהו אצבע בעין

אדריאן פילוט 20:3516.12.18

ספק אם החלטתו של שר האוצר משה כחלון להעמיד את החשב הכללי לשעבר פרופ’ ירון זליכה בראש הוועדה לבחינת יוקר המחיה תתממש, לאור התנגדותו של הייעוץ המשפטי.

 

אבל בטרם עלו ההתנגדויות המשפטיות הוזהר כחלון על ידי סביבתו שזליכה עוד יתהפך עליו, כפי שקרה בעבר. המקורבים התכוונו לכך שזליכה הצליח להסתכסך עם כל יתר ראשי האגפים באוצר בעת שכיהן כחשב הכללי, עד כדי עריכת מסיבת עיתונאים שבה כל הנהלת המשרד יצאה נגדו - מהלך שהמחיש בפומבי את העובדה שזליכה הפך במרוצת הזמן לדמות הלעומתית והמתריסה באוצר.

 

ההתהפכות המשמעותית ביותר של זליכה התרחשה ביחס לראש הממשלה בנימין נתניהו, שמינה אותו לתפקידו, סלל לו את הדרך למעמדו הציבורי והפך להיות האיש שאליו זליכה מפנה את מרב החיצים שלו. ייתכן שהמינוי של זליכה הוא דרכו של כחלון לתקוע לנתניהו אצבע בעין, אך ייתכן גם שכחלון לא למד את מה שנתניהו חווה על בשרו: מינוי אישי לא מבטיח נאמנות עד אין קץ.

 

 

פרופ' ירון זליכה פרופ' ירון זליכה צילום: נמרוד גליקמן

 

 

ההתבטאויות הבולטות של זליכה נגד נתניהו בשנה האחרונה:

 

  • ספטמבר 2018: "החקירות יביאו את נתניהו לישיבה בכלא. ראש הממשלה נמצא באותה סירה עם אריאל שרון, אהוד אולמרט ואברהם הירשזון".

 

  • מאי 2018: "שומרי הסף לא עומדים בפני הסחטנות של בני הזוג נתניהו. שומרי הסף ממונים ומגלים מורך לב נוכח המיאוס והנהנתנות של מר וגברת נתניהו".

 

  • מרץ 2018: "נתניהו זורע שנאה. כל מי שמתנגד לשחיתות הוא בוגד. נתניהו לא רק מושחת, הוא גם משחית את המערכת הממשלתית וממלא אותה במושחתים".

 

  • פברואר 2018: "בזק מקבלת הגנה מממשלות נתניהו. מאז 2009 נתניהו מחבק את הטייקונים: את תשובה, את אלוביץ', את אלו שמימנו לו את הסיגרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x