$
משפט

משה חוגג משיב מלחמה: "שיתפתי פעולה באופן מלא עם המפרק הזמני של IDC"

בתגובה שהוגשה לביהמ"ש המחוזי בת"א, מבקשת קרן סינגולרטים להורות למפרק הזמני של IDC להימנע מלבצע חקירות בכלל ולבטל את כל החקירות שאליהן הזמין כל אדם שהוא. "שיתוף הפעולה של חוגג מוכיח כי אין צורך בחקירתו שכן הוא יספק תשובות ומידע שלא בחקירה", נכתב בתגובה

איש העסקים משה חוגג משיב מלחמה לבקשה להורות לו בצו בית משפט להתייצב לחקירה בפני המפרק הזמני של חברת IDC בשליטתו. "משה חוגג בעצמו ובאמצעות באי כוחו קיימו קשר רציף עם המפרק הזמני. חוגג שיתף פעולה באופן מלא עם המפרק הזמני", נטען בתגובה שהגיש עתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות קרן סינגולרטים באמצעותה שולט חוגג בחברת IDC.

 

 

 

במסגרת התגובה מבקשת הקרן מבית המשפט כי יש להורות למפרק הזמני של IDC להימנע מלבצע חקירות בכלל ולבטל את כל החקירות שאליהן הזמין כל אדם שהוא. "חוגג שיתף פעולה באופן מלא עם המפרק הזמני ובמסגרת זו, מעבר לפגישה שקיים עם המפרק הזמני שבו מסר מידע והשיב לשאלות חוגג העביר למפרק הזמני מידע ומסמכים שהתבקש להעביר ואף פעל מול צדדים שלישיים על מנת שהם ישתפו פעולה עם המפרק הזמני. המפרק הזמני לא הפנה לחוגג שאלות או בקשות נוספות מעבר לאלה שנענו על ידי חוגג. שיתוף הפעולה של חוגג מוכיח כי אין צורך בחקירתו שכן הוא יספק תשובות ומידע שלא בחקירה".

 

משה חוגג משה חוגג צילום: אוראל כהן

 

בסוף נובמבר בית המשפט מינה מפרק זמני לחברת IDC בשליטת משה חוגג (באמצעות קרן סינגולריטים). בכך נעתר השופט חגי ברנר לבקשתם של 17 בעלי מניות בחברת אני אופשן שנרכשה על ידי IDC. האחרונים הגישו בקשה למנות מפרק זמני ל-IDC בטענה שחייבים להם כספים. עוד טענו המבקשים באמצעות עו"ד עפר פירט ועו"ד ליאור דגן ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני כי חוגג מבריח כביכול נכסים מחברת IDC. מנגד הגישה קרן סינגולריטים, שחוגג עומד בראשה, בקשה לבטל את צו המינוי של מפרק זמני ל-IDC . הקרן שהיא בעלת מניות ב-IDC ביקשה לבטל ההחלטה למינוי מפרק זמני וטענה כי מדובר בבקשה מופרכת שכול כולה תכסיס משפטי.

 

היום נטען בתגובה שהגישה הקרן לבית משפט כי המפרק הזמני הציג תמונה מטעה כי חוגג סירב להזמנת המפרק הזמני למרות שחוגג ציין כי אין לו התנגדות להיפגש עם המפרק הזמני ביום 20 בדצמבר. עוד נטען כי ספק רב אם למפרק הזמני ישנה סמכות לקיים חקירות בכלל ובכלל זה של חוגג. כמו כן נטען כי הקרן הגישה בקשה לביטול ההחלטה על מינוי מפרק זמני ל-IDC ודיון בבקשה נקבע ליום שני הבא.

 

"במצב דברים שבו ישנה אפשרות גבוהה כי המפרק הזמני יסיים את תפקידו בתוך זמן קצר אין סיבה והצדקה לאפשר לו לנקוט בהליכים חודרניים ופוגעניים כחקירות בעל תפקיד. במסגרת התגובה נטען כי ב-23 בנובמבר ניתנה החלטת בית משפט בה מונה עו"ד גיל אורן למפרק הזמני של חברת IDC . "ב-25 בנובמבר פנה המפרק הזמני אל חוגג טלפונית וביקש לתאם עימו פגישה כבר למחרת היום. למרות עומס העבודה הכבד שבו חוגג מצוי בין היתר כיו"ר קרן סינגולריטים שהיא בעלת אחזקות בעשרות מיזמים טכנולוגיים ועסקיים הוא נענה לבקשה ונפגש עם המפרק הזמני במשרדו כבר ב-26 בנובמבר בשעות הערב. בישיבה חוגג מסר למפרק הזמני את המידע שברשותו והשיב עלך כול שאלה רלוונטית שנשאל. ויודגש, על אף שהרוב המוחלט של המידע שהתבקש על ידי המפרק הזמני אינו בידיעתו ובחזקתו האישית של חוגג, ועל אף שהוא עסוק בפעילויות רבות ובכלל זה בדיוק באותם ימים השיק בברצלונה מיזם טכנולוגי חדש, חוגג וגורמים מטעמו הקדישו שעות ומשאבים רבים כדי לאסוף ולאתר את המידע שביקש המפרק הזמני. ב-28 בנובמבר שלח חוגג למפרק הזמני הודעת מייל ובה הוא ענה באריכות על כל דרישות המידע ששלח המפרק הזמני", נטען. את קרן סינגולריטים מייצגים עוה"ד אלי זהר, אהרון מיכאלי, יהודה רוזנטל, עוז סאסי, אפרת רייטן ואסף דהן ממשרד גולדפרב זליגמן.

 

בתוך כך הגישה היום קרן סינגולריטים תגובה נוספת לבית המשפט המתייחסת לבקשה לסלק את בקשתה לעיון מחדש ולביטול החלטת בית המשפט למנות מפרק זמני לחברת IDC. הקרן טוענת כי בעלי מניות אני אופשן שביקשו את מינוי המפרק הזמני ל-IDC עשו זאת על מנת להימנע מדיון ובירור לגוף העניין של הטענות המוכחשות, המופרכות, המטעות והכוזבות שנטענו על ידם. "המבקשים, אשר הצליחו, למרבה הצער, לקבל סעד קיצוני ומרחיק לכת של מינוי מפרק זמני לחברה בת פרעון, עשו זאת על סמך טיעונים ו'עובדות' שהוצגו על ידיהם לבית המשפט באופן מסולף, חסר, חלקי וכוזב לחלוטין, תוך שהם 'נהנים' מכך שלא נשמעה אף עמדה או תגובה מנגד המתייחסת לטענות הכזב המופרכות שלהם לגופו של עניין טרם מתן ההחלטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x