$
משפט

לקראת עדות רוסק עמינח: "סידורים מיוחדים" בבית המשפט

מנכ"לית לאומי תעיד ביום ראשון במשפטו של פעיל "באים לבנקאים" ברק כהן; בין השאר נקבע כי מנכ"לית לאומי לא תגיע לאולם דרך מסדרון בית המשפט

תומר גנון 13:1414.12.18
שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, מיכל אגמון-גונן, הורתה למאבטחי בית משפט השלום בת"א לארגן סידורים מיוחדים לקראת עדותה ביום ראשון הקרוב של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, במשפטו של פעיל "באים לבנקאים" ברק כהן.

 

בין היתר קבעה השופטת, כי מנכ"לית לאומי לא תגיע לאולם דרך מסדרון בית המשפט. כמו כן נקבע שבכניסה לאולם ייערך רישום של הבאים ויורשו להיכנס רק עיתונאים, מלווים לעמינח וצוות משפטי.

 

מדובר לדברי השופטת בצורך הכרחי לאור החובה לאזן בין עקרון פומביות הדיון לבין החשש שהציגה עמינח לפיו "במהלך העדות ייכנסו גורמים עיונים אשר יפגעו בעדה, קורבן העבירה, בצורה כלשהי".

 

 

רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח צילום: אוראל כהן

 

"הצעתי לצדדים, והם קיבלו את המלצת בית המשפט, כי הדיון יתקיים בדלתיים פתוחות באופן חלקי, כך שתהיה בקרה על הנוכחים באולם במהלך העדות", כתבה השופטת שדנה בערעור שהגישה מנכ"לית לאומי על החלטת בית משפט השלום שלא לנקוט בסידורים מיוחדים. "כן הצעתי כי ייערכו סידורי בטיחות בתיאום עם משמר בית המשפט, כך שהעדה תגיע לאולם ותצא ממנו מבלי שיהיה עליה לעבור במסדרונות בית המשפט באופן גלוי, באופן כזה שתגיע ישירות לאולם.

 

"באי כוח המערערת יהיו בקשר עם המשמר כך שההגעה, העזיבה של העדה וכן הימצאותה במהלך ההפסקות, לא יהיו במרחב הציבורי של בית המשפט. האולם ייפתח חצי שעה לפני תחילת הישיבה, בכניסה לאולם יירשמו כל מי שנכנסים לאולם. מי שראשי להיכנס לאולם הם: כל עיתונאי בעל תעודת עיתונאי, בן משפחה מדרגה ראשונה, אחד לכל אחד מהנאשמים, מלווה אחד לעדה וכל שיישאר מקום מלווים נוספים וצוות משפטי".

 

רוסק עמינח, נציין, ביקשה תחילה שהדיונים יתנהלו בדלתיים סגורות, או לחלופין שהעיד תעיד בווידאו קונפרנס, בקשה שנדחתה על ידי שופט בית משפט השלום בת"א, שמאל מלמד. כאמור, רוסק עמינח הגישה ערעור למחוזי בת"א, ובית המשפט קבע שוב שהעדות תהיה בדלתיים פתוחות, אולם כאמור הורה על סידורי אבטחה מיוחדים, המקובלים בדרך כלל רק במקרים חריגים.

 

את רוסק עמינח מייצגים עוה"ד איל כהן ואופיר שטרסנוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x