$
משפט

פרסום ראשון

חשד: עובדים בחברת השילוח אוריין גנבו מוצרים ממחסני החברה

על פי החשד, ארבעה עובדים, ביניהם מנהלת מחלקת הבקרה של החברה, נהגו לקחת לביתם מוצרי טקסטיל והלבשה מחבילות במחסני החברה בשוהם. העובדים הושעו, והוגשה תלונה למשטרה. אוריין: "אירוע זניח"

תומר גנון 12:0012.12.18

עובדים בחברת השילוח והשירותים הלוגיסטיים אוריין, בהם מנהלת מחלקת הבקרה, הושעו בימים האחרונים לאחר שבדיקה פנימית העלתה חשד שבמשך תקופה ארוכה הם נהגו לקחת לבתיהם מוצרים שונים מחבילות. אוריין שבשליטת חן למדן (65%) לא דיווחה בשלב זה למשקיעים על החשד וממצאי הבדיקה, משום שלשיטתה מדובר בנושא שאינו מהותי לעסקי החברה.

 

 

 

 

חברת השילוח אוריין חברת השילוח אוריין צילום: אתר החברה

 

על פי החשד שנבדק, המוצרים שנלקחו מהחבילות על ידי העובדים הם בגדים, נעליים ומוצרי טקסטיל. מדובר במוצרים מתוך חבילות, שעמדו במחסני החברה בשוהם במשך שבועות ארוכים, לאחר שלא נמצא להן דורש, טרם השבתם לשולח. השווי המדויק של המוצרים שנלקחו על פי החשד על ידי העובדים, ארבעה על פי החשד, לא ידוע. עם זאת, על פי גורם בכיר בחברה מדובר במוצרים בשווי כספי נמוך מאוד של עשרות אלפי שקלים.

 

במסגרת הבדיקה, שנערכה על ידי אגף הביטחון בחברה, נשלחו כמה עובדים לבדיקת פוליגרף. חלקם התבקשו לא לשוב בשלב זה לעבודה. נגד מנהלת מחלקת הבקרה, מלי אייזנברג, הוגשה תלונה למשטרה.

 

את תגובת איזנברג לא היה ניתן להשיג.

 

מחברת אוריין נמסר: "מדובר באירוע נדיר וזניח והחברה מטפלת בו במלוא החומרה".

 

 

 

אופיר פז פינס, יו"ר אוריין אופיר פז פינס, יו"ר אוריין צילום: נמרוד גליקמן

 

3 מיליון חבילות בשנה

 

אוריין שהונפקה בשנת 2007, נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של 292 מיליון שקל. יו"ר דירקטוריון החברה הוא שר הפנים ושר המדע לשעבר, אופיר פז פינס, כשלמדן מכהן כמנכ"ל ודירקטור. הכנסות החברה לשנת 2017 עמדו על כ־570 מיליון שקל, כשהרווח הגולמי שלה עמד על כ־50 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על כ־16 מיליון שקל.

 

על פי דו"חות אוריין, היא מוגדרת כאחת מהחברות הוותיקות והמובילות בתחום השירותים הלוגיסטיים בישראל. היא פועלת בתחום השילוח הימי, האווירי, ההפצה, ההובלה והלוגיסטיקה. החברה מספקת שירותי הובלה יבשתית והפצה של למעלה מ־3 מיליון חבילות בשנה ומאות אלפי משטחים, באמצעות כ־ 320 כלי רכב.

 

החברה פועלת במקביל גם בתחום מימון הביניים ללקוחותיה, הדרוש להם לצורך תשלומים הדרושים להם לשחרור החבילות במכס, כגון תשלומי מסים, היטלים, עמלות ועוד. אוריין היא חלק מקבוצה בינלאומית ושותפתה האסטרטגית היא חברת השילוח DB Schenker, הנחשבת לאחת החברות המובילות בעולם במתן פתרונות לוגיסטיים כוללים. היא מעסיקה בארץ כ־900 עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x