$
משפט

לאחר המלצות תיק 4000: נתניהו ממשיך לעבות את צוות ההגנה‎

רה"מ, שמתמודד עם שלוש המלצות להעמידו לדין על עבירות שוחד ומרמה, צרף את סנגורי הצווארון הלבן טל שפירא ואריאל כפרי לצוות ההגנה. בשבוע שעבר הצטרפו לעו"ד עמית חדד גם עוה"ד נבות תל-צור והשופט בדימוס עודד מודריק

תומר גנון 12:4103.12.18

יום לאחר המלצות המשטרה ורשות ני"ע בתיק 4000: צוות ההגנה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמתמודד כעת עם שלוש המלצות להעמידו לדין על עבירות שוחד ומרמה, ממשיך להתרחב.

 

 

 

לאחר שעוה"ד נבות תל-צור והשופט בדימוס עודד מודריק הצטרפו בשבוע שעבר לעו"ד עמית חדד, שייעץ ביחד עם עו"ד יעקב וינרוט המנוח לנתניהו במהלך החקירות, היום מתווספים עוד שני סנגורים מוכורים בתחום הצווארון לבן לצוות.

 

עו"ד אריאל כפרי עו"ד אריאל כפרי

 

 

אל הצוות יצורפו מהיום עוה"ד טל שפירא ואריאל כפרי ממשרד שפירא, כפרי בר-זיק. עוה"ד שפירא וכפרי עזבו לפני שלוש שנים את משרד כספי ושות', שבו עבדו יחד עם תל-צור. הם הקימו משרד בוטיק המתמחה בצווארון לבן ובין לקוחותיהם נמצאים תא"ל (במיל') גל הירש, אישתו של שר הפנים אריה דרעי, יפה דרעי, ומנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר, עופר קוטלר.

 

 

עו"ד טל שפירא עו"ד טל שפירא צילום: יח"צ

 

אחרי פרסום המלצות המשטרה בתיק 4000, נתניהו תקף אמש את המשטרה באירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה יחד עם חברות וחברי הליכוד בכפר המכביה ואמר: "פרסום ההמלצות ביום האחרון לכהונת המפכ"ל מוכיח את מה שאני אומר מהיום הראשון: זה משחק מכור מראש". נתניהו השתתף באירוע יחד עם רעייתו, שגם אותה המשטרה ממליצה להעמיד לדין בתיק.

 

"עכשיו חנוכה זה אמנם חג של ניסים, אבל אני חייב לשאול אתכם, איך תזמנו את פרסום ההמלצות ההזויות האלה נגד שרה ונגדי בדיוק ביום האחרון של המפכ"ל? מה אני אגיד לכם, נס חנוכה אמיתי. איזה מתנה נתנו לנו", הוסיף. "מסע הציד נגדנו ממשיך. לא הופתעתי מההמלצות ולא הופתעתי שהן פורסמו דווקא היום. עוד לפני החקירה הראשונה, כבר קבעו והדליפו שאלו יהיו ההמלצות, אז מה חדש?".

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום חנוכה בכפר המכביה ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום חנוכה בכפר המכביה

 

נתניהו תקף את האיש שבחר לתפקיד, המפכ"ל היוצא רב-ניצב רוני אלשיך, ואמר באירוע: "אינני יודע מי יהיה המפכ"ל הבא, אבל אני יודע דבר אחד. תהיה לו עבודת שיקום גדולה מאוד. האמון של הציבור במשטרה הוא לא בשיא של כל הזמנים כי כולם, אף אחד לא טיפש פה, אני אומר את מה שכולם רואים. עיתוי כל כך שקוף וקטנוני של המלצות שנקבעו מראש, תהליך נגוע, סיפורי שווא, בכירים שהיטו שופטים. ההמלצה לא מפתיעה והעיתוי לא מפתיע".

 

ראש הממשלה התייחס ליחסיו עם בעלי בזק שאול אלוביץ' ואמר: "לא נתתי לאלוביץ' כלום ולא קיבלתי ממנו כלום. אני מקבל את ההחלטות שלי כשרק דבר אחד עומד לנגד עיני- טובת אזרחי ישראל וטובת מדינת ישראל. שנית, התהליכים היו ראויים לחלוטין. אף אחד לא היה בקומבינה כי לא הייתה קומבינה. אז תשאלו, איזה דבר מיוחד קיבל אלוביץ ממני? ואני אגיד לכם, לא רק שהוא לא קיבל דבר, בתקופתי הוא ובזק רק הפסידו".

 

"אני אומר את המובן מאליו, אינני חושש מכלל הביקורות, אני עוד מדבר במתינות לעומת אזרחי ישראל, אני לא מדבר על השוטרים והשוטרות, משהו פה לא בסדר וכולם מרגישים את זה. ישראל היא מדינת חוק ובמדינת חוק להמלצות המשטרה אין שום תוקף חוקי. אם אתם רוצים המחשה לכך, אומר לכם שאין ספור המלצות של המשטרה נדחו אין ספור פעמים על ידי הגורמים המוסמכים".

 

עו"ד איל כהן, שהיה חלק מצוות ההגנה עד היום, פרש ממנו לאור סיום החקירה והעברת התיק לפרקליטות.

 

עו"ד כהן מסר בתגובה לשינויים בצוות ההגנה: "התבקשתי ע״י ראש הממשלה לייעץ לו בתקופת החקירות ועשיתי זאת מתוך תחושת שליחות ואמונה כי לא דבק רבב בפעולותיו וכי אין לחשדות המיוחסים לו כל אחיזה משפטית. משהסתיים שלב החקירות והתיק עבר לבחינה ע״י היועץ המשפטי לממשלה, ולאור העובדה שייצגתי את היועץ המשפטי לממשלה (בהיותו מזכיר הממשלה) ב׳פרשת הרפז׳ וכדי למנוע לזות שפתיים, לא יהיה זה מן הראוי שאמשיך לייצג את ראש הממשלה בעת הזאת".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x