שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

שרת המשפטים פרסמה רפורמה שתגדיל את מספר הגישורים - המגשרים ייבחרו בשקיפות

לפני תקנות הגישור החדשות, מספטמבר כל תביעה מעל 40 אלף שקל תחייב הפנייה לגישור, לעומת מ-80 אלף שקל היום. במקום מינוי מגשרים ע"י שופטים, בפני הצדדים תוצג רשימת המגשרים בהתאם לאופי הסכסוך

משה גורלי 14:5229.11.18

שרת המשפטים איילת שקד פרסמה היום (ה') תקנות גישור חדשות שנועדו להעביר את מוקד מינוי המגשרים מידי השופטים לידי מערכת אדמיניסטרטיבית מקצועית. תקנות ההפנייה למגשרים ייכנסו לתוקף בספטמבר במקביל לכניסתה לתוקף של רפורמת סדר הדין האזרחי.

 

התקנות החדשות קובעות שאם הצדדים הסכימו לגישור, השופט יפנה אותם ליחידת הגישור, שדומה ליחידת הגישור בבתי הדין למשפחה, וזו תציג בפניהם רשימת מגשרים בהתאם לאופי הסכסוך. אלה יוכלו לגבות שכר טירחה עד לגובה המצויין בתקנות. המלצת יחידת הגישור תיעשה באופן שוויוני ושקוף.

 

 

הרפורמה עצמה אמורה להגדיל את מספר הגישורים. נכון להיום רק בתביעות של מעל 80 אלף שקל מחויבים בעלי הדין לבדוק את האפשרות של גישור. מספטמבר, כל תביעה של 40 אלף שקל ומעלה תחייב הפנייה לגישור.

 

 

 

גישור (אילוסטרציה) גישור (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

בעוד כחודש תחתום שקד על תקנות דומות שיחולו גם על בתי הדין לעבודה ויסדירו באופן דומה את ההפנייה למגשרים.

 

בכך תושלם הסדרת המהלך הכולל של הגישור, שהחל עם פגישות המהו"ת (מידע היכרות ותיאום) שמתקיימות היום במספר בתי משפט.

 

שקד: "תחום הגישור הוא חשוב וערכי, ומאפשר לנו לחסוך זמן יקר לבית המשפט וגם לפתור סכסוכים באופן ישיר דרך הידברות. אני מאמינה כי באמצעות התקנות הללו נוכל להנגיש ולהפנות יותר אנשים לגישור, לאפשר שוויון הזדמנויות עבור המגשרים ולהפחית עומס מבתי המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x