$
משפט

המשטרה תשחרר שלושה חשבונות בנק שהקפיאה לזבולון לבייב

על פי הסדר עם סנגוריו של לבייב, נכסים נוספים שהמשטרה הקפיאה, ובהם חשבון בנק שבו יתרות כספיות גדולות יותר, וכן נדל"ן יישארו בשלב זה בידיה. זבולון לבייב ובכירים נוספים ב-LLD נעצרו בתחילת החודש ונחקרו בחשד לביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, הברחה ועבירות מס

תומר גנון 11:5428.11.18

פרשת הברחת היהלומים ב-LLD של לב לבייב: המשטרה תשחרר שלושה חשבונות בנק שהקפיאה לזבולון לבייב, בנו של המיליארדר, עם פתיחת החקירה נגדו.

 

על פי הסדר בין המשטרה לסנגוריו של זבולון לבייב, עוה"ד אלון רון ואיילת לשם, נכסים נוספים של לבייב הבן שהמשטרה הקפיאה, ובהם חשבון בנק נוסף שבו יתרות כספיות גדולות יותר, וכן נדל"ן יישארו בשלב זה בידיה.

 

 

 

 

מימין זבולון לבייב וראובן שמואלוב בהארכת מעצר. ארכיון מימין זבולון לבייב וראובן שמואלוב בהארכת מעצר. ארכיון צילום: אוראל כהן

 

זבולון לבייב ובכירים נוספים ב-LLD נעצרו בתחילת החודש ונחקרו בחשד לביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, הברחה ועבירות מס. לפני כשבועיים הוא שוחרר למעצר בית שהסתיים בשבוע שעבר. על פי החשד שחוקרים היחידה הארצית למאבק בשפיעה החמורה והבינלאומית (היאחב"ל) ורשות המסים, רשת של בלדרים הבריחה יהלומים מרוסיה לישראל, ומישראל לרוסיה, בהיקף של כ-300 מיליון שקלים עבור חברת LLD במשך 8 שנים. לבייב הבן חשוד בנוסף בניסיון לשבש את החקירה בהנחיית אביו.

 

החקירה החלה בחודש מרץ, והתנהלה בחודשים האחרונים תחת צו איסור פרסום גורף. זאת לאחר שיחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים עצרה בנתב"ג אדם בחשד שהבריח יהלומים על גופו. במסגרת החקירה גויס עד מדינה, שפרטיו אסורים בפרסום, שטוען כי הוא ואחרים שימשו כבלדרים. על פי המידע שמסר, וראיות נוספות לכאורה שבידי צוות החקירה, היהלומים שמקורם במפעל LLD ברוסיה הוכנסו לישראל מבלי לדווח עליהם למכס בנתב"ג. זאת על מנת שיהיה ניתן למכור אותם בארץ ולהתחמק מתשלום מס הכנסה.

 

המשטרה רוצה לחקור במסגרת הפרשה את לבייב, שנמצא בימים אלה במוסקבה. סנגוריו של לבייב, עוה"ד גיורא אדרת ואיתן מעוז, נפגשו לאחרונה עם בכירים בלהב 433 בניסיון להגיע להסדר לפיו הוא יגיע לישראל להיחקר, אולם לא ייעצר אלא ישהה במעצר בית.

 

עם פתיחת החקירה הקפיאה המשטרה נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים למעורבים - בהם נדל"ן, חשבונות בנק וכלי רכב. הנכסים שהמשטרה הקפיאה במסגרת חוק איסור הלבנת הון, הם על מנת שתכול לחלט את הרכוש במידה ויוגשו כתבי אישום נגד המעורבים והם יורשעו בעבירות. בין הנכסים שעליהם הוטלו עיקולים ישנם חשבונות בנק ונכסים אישיים של בעל השליטה.

 

במסגרת צווי תפיסת הנכסים שקיבלו המשטרה ורשות המסים מבית המשפט, נרשמה הערת אזהרה לטובת המדינה על שני בתים של לבייב - אחד מהם הווילה שבנה בסביון - וקרקע בסביון גני-יהודה. כמו כן נתפסו יהלומים השייכים לחברה. לאחרונה הסכים בית המשפט לשחרר לפעולה חשבונות עסקיים של LLD, המיוצגת על ידי עו"ד שרון כהנא. עם זאת היתרות בחשבונות יעברו לחשבון האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x