$
משפט

מנדלבליט על תיק 4000: "החקירה נמצאת ממש על סף סיום"

היועמ"ש התייחס לחקירות ראש הממשלה במפגש עם סטודנטים באוניברסיטת בר-אילן: "אנו נחושים לקבל את ההחלטה הנכונה במהירות המירבית"

משה גורלי 18:4926.11.18

"המשטרה על סף סיום החקירות בתיקי ראש הממשלה והגשת המלצה, ואנו נערכים לקבל את ההחלטות הכי מהר, מבלי להתפשר על מקצועיות ועל הביטחון שאנחנו מקבלים את ההחלטה הנכונה. אנו נחושים לקבל את ההחלטה הנכונה במהירות המירבית": כך אמר הערב (ב') היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, במפגש עם סטודנטים באוניברסיטת בר-אילן, בהתייחסו לתיקי חקירות ראש הממשלה.

 

בנוגע לתיק 4000 (בזק-וואלה) אמר היועץ המשפטי לממשלה כי "החקירה נמצאת ממש על סף סיום, וצריך להעביר את ההמלצה. אנחנו נערכים לקבל החלטות כמה שיותר מהר, זה מאוד חשוב".

 

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט צילום: צביקה טישלר

 

 

פרשת 4000 נחשפה לפני כתשעה חודשים עם מעצרם של בכירים בבזק, ובהם בעל השליטה לשעבר בחברה שאול אלוביץ', שלפי החשד העניק לראש הממשלה נתניהו סיקור אוהד תמורת קידום אינטרסים כלכליים.

 

על חוק הלאום אמר היועץ: "לאחר שהורדנו שני סעיפים קשים – כרסום בלתי מתקבל על הדעת בעקרון השיוויון, ותיעדוף המימד היהודי על הדמוקרטי באופן בולט – החלטתי שאני יכול להגן על החוק. זה לא תפקידי להיות שומר מוסר, עלי לקבוע מה יכול לעבור משפטית, ואחרי התיקון יכולתי להגן על החוק בבג"ץ".

 

מנדלבליט נשאל האם בג"ץ יכול לבטל חוק יסוד. "שאלת מיליון הדולר", השיב היועץ. "ומה יקרה אם הכנסת תחוקק חוק יסוד לפיו הבחירות לא יהיו כל ארבע שנים, אלא כל 400 שנה? כאמור, לאחר שהורדו מהחוק סעיפי הפגיעה בזכויות החלטתי להגן על החוק הזה, ואינני נדרש לשאלת התיקון הלא חוקתי".

 

היועץ התייחס לחוק ההסדרה כדוגמא למקרה בו החליט שלא להגן על חוק. "בחוק ההסדרה איפשרתי ייצוג נפרד לממשלת ישראל, כשאני טוען שהחוק איננו חוקתי. ברגע שאאפשר לשר לייצג את עצמו בתיקים איזוטריים, מחר יהיה בליל של דעות כשכל משרד ורשות ירצו לייצג את עצמן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x