$
משפט

פרשת הכספים הקואליציוניים בישראל ביתנו: הוגש כתב אישום נגד הלוביסט ישראל יהושע

על פי כתב האישום, יהושע ביקש מגופים ציבורים שונים אותם ייצג סכומי כסף גדולים, רובם במזומן, כתנאי להשגת תקציבים לאותם גופים. זאת תוך שהוא מסביר כי חלק מהכסף מועבר על ידו לנבחרי ציבור שונים היכולים לאשר את העברת התקציבים

תומר גנון 09:4225.11.18

פרשת הכספים הקואליציוניים במפלגת ישראל ביתנו: הפרקליטות הגישה היום (א') כתב אישום נגד הלוביסט ישראל יהושע על עבירות שוחד, הלבנת הון ומס. על פי כתב האישום שהגישה המחלקה הכלכלית בפרקליטות, יהושע ביקש מגופים ציבורים שונים אותם ייצג סכומי כסף גדולים מאוד, רובם במזומן, כתנאי להשגת תקציבים לאותם גופים. זאת תוך שהוא מסביר כי חלק מהכסף מועבר על ידו לנבחרי ציבור שונים היכולים לאשר את העברת התקציבים.

 

 

 

 

 ישראל יהושע ישראל יהושע צילום: אוראל כהן

 

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עוה"ד ד"ר מאור אבן חן ועמרי קופלר, פעל יהושע מול המועצה האזורית מגילות, והישובים שבתחומה, והשיג לה תקציבים מגופים ממשלתיים שונים בסך כולל של כ-26 מיליון שקלים, מתוכם קיבל עמלה של כ-3 מיליון שקלים. חלק מהעמלה, כך לפי כתב האישום, טען יהושע כי הוא מעביר לאישי ונבחרי ציבור, כדי שאלה יעבירו תקציבים לגופים אותם הוא מייצג.

 

באישום אחר נטען כי לבקשתה של סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום, דרש יהושע מראש המועצה האיזורית מגילות, עד המדינה מוצי דהמן, כי ישלם תשלום חודשי קבוע לאתר חדשות אינטרנטי בשם "יזרוס", זאת כתנאי לכך שהמועצה תקבל 3 מיליון שקלים מהכספים הקואליציוניים שהיו בשליטת מפלגת "ישראל ביתנו". בעקבות דרישה זו המועצה שילמה לאתר החדשות כ 250 אלף שקלים, תשלום אשר נפסק רק בעקבות חקירת המשטרה.

 

החקירה נגד יהושע נוהלה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה ויחידת יהלום ברשות המיסים כחלק מחקירת פרשה 242. במסגרת הפרשה הוגשו עד כה עשרה כתבי אישום נפרדים, חלקם נגד עובדי ציבור בכירים, אשר להם יוחסו עבירות של לקיחת שוחד והלבנת הון, וכן הועמדו לדין נאשמים שונים להם יוחסו עבירות מתן השוחד.

 

עו"ד ירון קוסטליץ, פרקליטו של ישראל יהושע מסר: "ישראל יהושע לא עבר עבירה. העובדה שמגישים עתה את כתב האישום, כארבע שנים לאחר החקירה, ולמעלה משנה אחרי שכתבי אישום הוגשו נגד המעורבים בפרשה, מדברת היא בעד עצמה. על עינוי הדין חרבה ירושלים, ולכן טוב היה לכתב האישום שלא הוגש. כתב האישום נשען על עדותו של עד מדינה, מוצי דהמן, ראש מועצה שסרח, ואשר "קנה" את חירותו באמצעות ניסיון נפל להפליל אחרים. אוי לה למדינה המבקשת להסתמך על איש אשר כזה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x