$
משפט

TREK לא תוכל לרשום את אופני "אלקטרה"

רשות הפטנטים קבעה כי סימן המסחר “Electra Bicycle Co” אינו כשיר לרישום בישראל. ההחלטה מסיימת סכסוך משפטי בין TREK לבין אלקטרה מוצרי צריכה וחברת הבנייה אלקטרה, סביב רישום הסימן

ליטל דוברוביצקי 14:1925.11.18
סימן המסחר “Electra Bicycle Co”, תחתיו משווקת חברת TREK העולמית חלק מאופניה בעולם, אינו כשיר לרישום בישראל. כך קבעה פוסקת רשות הפטנטים יערה שושני־כספי.

 

ההחלטה מסיימת סכסוך משפטי בן כשנתיים וחצי בין TREK לבין אלקטרה מוצרי צריכה (מוצרי חשמל, מזגנים ומעליות), וחברת הבנייה אלקטרה, סביב רישום הסימן. חברות אלקטרה התנגדו לרישום מחשש לפגיעה בזכויותיהן.

 

עו"ד טל דהן עו"ד טל דהן צילום: אייל טואג

 

 

הפוסקת קיבלה את טענות חברות אלקטרה, שיוצגו על־ידי עורכי הדין שירלי גל, טל דהן וליטל נוף־סבג ממשרד איתן מהולל שדות, ובהן כי המותג אלקטרה מזוהה עימן, וכי השם זכה למעמד של סימן מסחר מוכר היטב בישראל.

 

הפוסקת קבעה שיש אפשרות ממשית שהסימן ייצור בתודעת הצרכן זיקה בינו לבין חברות אלקטרה, שחולשות על תחומי מסחר רבים, ואף פעילות כיבואניות אופניים החשמליים. כן נפסק כי השימוש בסימן המבוקש עלול ליצור מצג שווא, לפיו יש קשר עסקי בין הצדדים, וכי אין לאלקטרה כל שליטה על איכות מוצרי המבקשת או פעילותה, מה שיכול לגרום נזק למוניטין שלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x