$
משפט

פרסום ראשון

בשורות רעות למשה חוגג: בית המשפט מינה מפרק זמני ל-IDC

בכך נעתר השופט חגי ברנר לבקשתם של 17 בעלי מניות בחברת אני אופשן, שנרכשה על ידי IDC. השופט מתח ביקורת על "שתיקתו הרועמת" של חוגג נוכח ההאשמות הקשות כלפיו, שיש לה "משמעות ראייתית לחובתו". חוגג: "מצר על ההחלטה, המינוי עשוי לסכל הזדמנויות עסקיות לרעת כל בעלי המניות"

ליטל דוברוביצקי 12:4023.11.18

הפתעה: בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה עתה מפרק זמני לחברת IDC בשליטת איש העסקים משה חוגג ( באמצעות קרן סינגולריטים).

 

בכך נעתר השופט חגי ברנר לבקשתם של 17 בעלי מניות בחברת אני אופשן (AOH) שנרכשה על ידי IDC, שהגישו בשבוע שעבר בקשה למנות מפרק זמני לחברה, בטענה כי חייבים להם כספים וכי חוגג מבריח כביכול נכסים.

 

 

עוד טענו המבקשים באמצעות עו"ד עפר פירט ועו"ד ליאור דגן ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני כי ביום ראשון האחרון נרשם ברשם המשכונות שעבוד (משכון) על זכויות חוגג בקרקע שרכש מאילן בן דב (ביוני 2018 השנה) בכ- 19 מיליון דולר.

 

השופט חגי ברנר מינה היום לתפקיד המפרק הזמני את עו"ד גיל אורן ממשרד יגאל ארנון. לדברי השופט, "שתיקתם הרועמת של IDC ושל חוגג נוכח ההאשמות הקשות שכוונו לחוגג היא שמבססת את התנאי הנוסף למינוי מפרק זמני, והוא שהמבקש יראה כי קיים צורך במינוי מפרק זמני כדי למנוע נזק לנושים או כדי להסיר חשש מפני הברחת נכסים וכספים על ידי בעל השליטה בתקופת הביניים שעד לדיון העיקרי".

 

משה חוגג משה חוגג

 

השופט הבהיר כי "חשוב להבהיר פעם נוספת כי אין בכל האמור לעיל כדי לקבוע מסמרות לגבי ההליך העיקרי לאחר ש-IDC תשיב לגופו של עניין בבקשת הפירוק ולאחר שחוגג ימסור את גרסתו שלו בתצהיר למעשים המיוחסים לו".

 

בהחלטתו החריפה קובע השופט ברנר: "המבקשים (בעלי המניות באני אופשן, ל"ד) פירטו שורה ארוכה של מעשים חמורים ביותר אותם הם מייחסים לחוגג, לרבות גזל נכסים של החברה ונטליתם לעצמו. בשלב זה, הטענות הללו, חרף חומרתן היתרה, לא נסתרו כלל, מן הטעם ש-IDC וחוגג התחמקו בכוונת מכוון מהתייצבות לדיון ומהצגת גרסה עובדתית משל עצמם. מדובר בשתיקה רועמת של חוגג, שיש לה משמעות ראייתית לחובתו, לפחות בשלב הנוכחי. קשה להלום שאיש עסקים הסופג האשמות כה חריפות יימנע מלמסור את גרסתו שלו"

 

כאמור, בקשת הפירוק הוגשה על ידי 17 בעלי מניות באני אופשן. לטענתם, חוגג בזז את נכסי IDC כביכול. חוגג טען כי סינגולריטים הגישה בשבוע שעבר תביעה בקפריסין נגד אני אופשן ובעלי מניותיה בגין מרמה.

 

השופט ברנר מציין בהחלטתו כי גם אם יניח שחוגג התפטר מתפקידו כדירקטור ב-IDC, הרי " שדומה על פניו כי מדובר בהתנהלות תכסיסנית ובלתי ראוייה".

 

עו"ד עפר פירט עו"ד עפר פירט צילום: ישראל הדרי

 

חוגג ואני אופשן נכנסו לסכסוך משפטי לאחר שחתמו על הסכם מיזוג לפני כשנה. סינגיולריטים של חוגג רכשה את אני אופשן, ויצקה את פעילותה לתוך חברת אינבסט.קום IDC.

 

במסגרת הסכסוך בין שתי החברות, הגישו השתיים תביעות הדדיות. ברביעי שעבר הגישה סינגיולריטים תביעה נגד אני אופשן, וביום חמישי הגישו כאמור 17 בעלי מניות אני אופשן בקשת פירוק לחברת אינבסט.קום.

 

מעו״ד פירט ודגן נמסר: "שמחנו לראות (שוב) שיש מערכת משפט בישראל. אדם לא יכול לעשות הטוב בעיניו, לא להתייצב לדיון כשהטענות נגדו קשות ולצפות לחמוק מהדין".

 

ממשה חוגג וקרן סינגולריטים נמסר: צר לנו כי זו החלטת השופט. חברת IDC הנה חברה קפריסאית אשר תיאלץ להילחם בתביעה. לחברה הזדמנויות עסקיות ומינוי כזה עשוי לסכל אותן, לרעת כל בעלי המניות. לקרן סינגולריטים 20% ממניות IDC . אין לתביעה כל קשר לחברות האחרות בקרן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x